Monday, June 24, 2019

Shkodrani Igli Mlloja shkelqen ne Beograd, fiton medaljen e Nderit ne...

Shoqata Shqiptare e Matematikes ka marre pjese  ne edicionin e 35-te te Olimpiades Ballkanike te Matematikes, qe u zhvillua ne datat 7-12 Maj 2018...

Shkodër/ Mësuesi “demokrat” i dërgon sms Ramës, Nikolla merr masa, e...

Platforma e bashkëqeverisjes me qytetarët po funksionon. Një denoncim i ardhur nga një mësues nga Shkodra i ka komunikuar kryeministrit se kishte dalë i pari në...

Matura 2018, publikohen rezultatet e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë

Janë publikuar rezultatet e testit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Në provim morën pjesë  35 609 nxënës në total. Të vlerësuar me notën 4 ishin 3.8%...

Arsimtaret, ne pergatitje te levizjes sindikaliste

Peraj: Mesuesit te mos kene frike qe te dalin ne proteste Edhe kete fund-vit arsimtaret duket se nuk do te marrin shperblime apo pagen e...

100 vite me pare kur At Gjergj Fishta i quante politikanet:...

Gomari i Babatasit (metamorfoza) Ju rrugaca sallahana vagabonda shakllabana rricna t'ndyet, mikrobe të kqi qi të mjerës moj Shqipni kthelltë hi i keni në mushkni pa dhimbë gjakun tuj ia...

Infermieria ne Shkoder me e kërkuara nga studentet 

Pjetri: Ka pasur konkurrence te madhe, sepse kishte shume aplikante Edhe këtë vit akademik dapertamenti i infermierisë ne universitetin “Luigj Gurakuqi” Shkodër ka qene...

Drejtoresha e shkollës Branko Kadija, përgenjeshtron bashkinë Shkodër për kamerat e...

Drejtoresha e shkolles Branko Kadija, Surrila Mlloja pergenjeshtron bashkine Shkoder per kamerat e sigurise. Mlloja: Kamerat jane vendosur nga kontributi vullnetar i prinderve dhe...

Procesi mesimor, vetem ne disa shkolla, Tirana: Edhe ne shkollat qe...

Ne njesite administrative Shllak, Shale dhe Pult nuk eshte zhvilluar mesim te henen dhe gjate te martes. Shkolla te mbyllura ka patur edhe ne...

Etimologji: Pse gjuha shqipe i shpëtoi asimilimit-gjuhësor turk?

 Gjuha turke dhe gjuha shqipe kanë qenë në kontakt të drejtpërdrejtë për një periudhë kohore gati 500 vjeçare. Kjo ka bërë që disa elemente të...

Udhëzimi i ri i MAS, drejtori i DAR Shkodër: ka mberritur...

DAR Shkoder sqaron ndryshimet per orarin mesimor te vendosur nga Ministria e Arsimit! Drejtori Kadri Ymeri: Ka mberritur urdheri i Ministrise se Mrsimit! Po vijojme...

Artikujt e fundit