Monday, May 20, 2019

Dëmet nga moti i keq, sot nuk nis mësimi në 27...

Sot është një ditë e zakonshme dhe të gjithë nxënësit duhet të shkkojnë në shkollë, por në 27 institucione arsimore nuk do të fillojë...

Ja emrat e shkollave qe nuk do te zhvillojne mesimin

Si rezultatat i masave të marra nga Shtabet e Emergjencës në çdo qark, është bërë e mundur që mësimi të rifillojë normalisht ditën e hënë,...

LAJM I FUNDIT/ Përmbytjet, ministrja Nikolla tregon shkollat ku pezullohet mësimi...

Moti i keq dhe shirat e dendura të dy ditëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të vendit. Nisur nga kjo situata,...

DAR Shkoder shkollat me probleme, ne Shale i pamundur mesimi…

Tirana: Disa prej tyre probleme me çatine, ne Shale i pamundur mesimi Drejtoria rajonale Arsimore ka pergenjeshtruar Bashkine Shkoder e cila beri me dije se...

Sa shpenzojnë shqiptarët për arsimin nga buxheti i tyre, 68% shkojnë...

Pesha e shpenzimeve për arsimin ne buxhetin e familjeve shqiptare ka ardhur në rritje vitet e fundit, kryesisht për shkak të rritjes së tarifave...

Moti i keq/Ministria e Arsimit pezullon mesimin ne shkolla (DATA)

Pezullohet procesi mësimore ditën e premte në të gjithë shkollat e vendit fillore, 9-vjeçare dhe të mesme. Ministria e Arsimit urdhëroi pezullimin e mësimit në...

Rikthehet konkursi “Mësues për Shqipërinë”, aplikantët afat deri më 22 dhjetor...

Çdo mësues i ri apo i vjetër në profesion dhe që sot është i papunë, ka një mundësi përgjatë muajit dhjetor për të konkurruar...

Artan Fuga: Ja pikat për reformimin e Akademisë së Shkencave

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me grupin reformator të Akademisë së Shkencave në lidhje me reformën në këtë institucion. Gjatë fjalës së...

Akademia e Shkencave, Rama ‘dush të ftohtë’ profesorëve: Institucion i rrënuar,...

Kryeministri Edi Rama ka pritur sot grupin reformator të Akademisë së Shkencave në lidhje me reformën në këtë institucion, që siç tha ai “u...

NIKOLLA ULTIMATUM MËSUESVE: JA ÇFARË U PRET PO U KAPËT ME...

  Misnitrja e Arsimit, Lindita Nikolla në një konferencë për shtyp ka dhënë ultimatum mësueve në të gjithë vendin dhe ka bërë të ditura masat...

Artikujt e fundit