Monday, July 16, 2018

Jepet provimi i matematikes, Maturantet: Kishte pyetje per 3 nivele, me...

Maturantet i jane nenshtruar provimit te 3 te detyrueshem, atij te matematikes. Per inspektoret e dar Shkoder, 15 qendrat e mbajtjes se provimit kane...

Nikolla: Iku koha kur kopja e provimit të Maturës dilte nga...

Ministrja e Arsimit hedh poshtë aludimet politike për  kopje dhe dalje testi të Maturës Shtetërore.  “Doja t’ju sqaroja të gjithëve ju prindërve shqiptarë që rrethoheni...

Matura, ja përgjigjet e sakta të provimit të Gjuhës Shqipe dhe...

Ministria e Arsimit ka publikuar skemat e vlerësimit të provimeve të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë, që maturantët zhvilluan këtë të premte. Janë 37 mijë maturantë...

Zgjedhjet per keshillin studentor, Shkoder, Rreth 4400 studente me te drejte...

Rreth 4400 studente kane votuar kete te premte per te zgjedhur keshillin studentor institucional. 7 studente kane konkuruar per 5 vende ne kete keshill....

Maturantet japin provimin e gjuhes shqipe, Kopliku: 2300 maturante testohen ne...

  Gjuha Shqipe dhe Letersia ishte provimi i dytw i detyrueshwm, qw 2300 maturantw Shkodranw ju nwnshtruan gjatw tw premtes, pwr 2 orw e 30...

Shtatë mijë maturantë testojnë njohuritë në testin e gjuhës dhe letërsisë

Maturantët u kthyen sërish të premten në gjimnaze, këtë herë për t'ju nënshtruar provimit të gjuhës dhe letërsisë. Në dispozicion kishin vetëm katër ditë...

Diplomohen nxenesit e artit figurativ, 21 nxenes ne pikture grafike, tekstil...

    21 nxënës të ndarë në 3 grupe, pikturë grafike, tekstil dhe skulpturë u vlerësuan për punën e tyre, duke u diplomuar në një ceremoni...

Maturantet nisin provimet, gjuha e huaj testi i pare qe 2200...

  Provimi i gjuhës së huaj, ka shënuar çeljen e sezonit të provimeve të maturës shtetërore. 2200 të rinj të drejtorisë arsimore të Shkodres janë...

Testohen maturantët, 37 mijë maturantë zhvilluan provimin e Gjuhës së Huaj

Mes emocioneve rreth 37 mijë maturantë në të gjithë vendin testuan të hënën njohuritë në provimin e gjuhës së huaj. Provimi që u zhvillua...

Sot zhvillohet provimi i parë i Maturës, 37000 nxënës testojnë veten...

  Sot zhvillohet provimi i parë i Maturës Shtetërore ku rreth 37000 maturantë do të testojnë njohuritë e tyre në gjuhët e huaja. Testimi nis në...

Artikujt e fundit