Wednesday, November 21, 2018

Shkoder, nis anketimi ne shkolla

  Peraj: Nuk e pranojme kete menyre vleresimi Urdheri i Ministrise se Arsimit per te zhvilluar anketim per drejtoret e shkollave, me qellim testimin e tyre,...

Reagimi i Sindikates se Arsimit pas vendimit te Ministrise per anketimin...

Pas urdherit te Ministrise se Arsimit per nisjen e kontrolleve ne çdo shkolle, me qellim anketimin per drejtoret e shkollave, ka reaguar sindikata e...

Drejtoria Arsimore Lezhe,Bardhok Pulaj: Kemi rikthyer profesionalizmin në arsimin e Lezhës

Flet drejtori i Drejtorisë Arsimore, Lezhë Bardhok Pulaj: Reformat kanë bërë që të mos kemi mësues pa arsim përkatës dhe asnjë mësues që jep...

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla: Do të rrisim mesataren për ata...

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ka qenë e pranishme në prezantimin e platformës për rritjen profesionale të mësuesve. Ajo paralajmëroi se do të ketë...

100 vite me pare kur At Gjergj Fishta i quante politikanet:...

Gomari i Babatasit (metamorfoza) Ju rrugaca sallahana vagabonda shakllabana rricna t'ndyet, mikrobe të kqi qi të mjerës moj Shqipni kthelltë hi i keni në mushkni pa dhimbë gjakun tuj ia...

Si mund të studiojmë në SHBA? – Njoftim nga Ambasada amerikane

Ambasada amerikane ka dhënë një informacion për qytetarët shqiptarë, që dëshirojnë të studiojnë në SHBA, se si mund t'ia arrijnë qëllimit. "Si është sistemi universitar...

Etimologji: Pse gjuha shqipe i shpëtoi asimilimit-gjuhësor turk?

 Gjuha turke dhe gjuha shqipe kanë qenë në kontakt të drejtpërdrejtë për një periudhë kohore gati 500 vjeçare. Kjo ka bërë që disa elemente të...

KUOTA BOSH NË UNIVERSITETE, MINISTRIA E ARSIMIT PUBLIKON UDHËZIMIN

Pas dy raundeve në universitetet publike në vend ka ende kuota bosh. Sakaq, Ministria e Arsimit ka dhënë udhëzimin për plotësimin e vendeve bosh. Sipas...

Nis viti i ri arsimor ne USH. E pranishme zvkryeministria Senida...

Nis viti i ri akademik 2017 - 2018 ne universitetin " Luigj Gurakuqi". E pranishme ne ceremonine e USH zv/kryeministrja Senida Mesi. USH ne kete...

Deputeti i PD denoncon me emra: Ju tregoj ç’po ndodh në...

  Përmes një statusi në ‘Facebook’ deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka denoncuar me emra punësimet pa kriter në fushën e arsimit dhe konkretisht...

Artikujt e fundit