Monday, January 22, 2018

Prezantohen punimet shkencore te studenteve, Bekteshi: Pervoja e fakultetit ekonomik te...

Ilirjana Gjergji, Amela Malaj, Elfa Rrashi,Fatjete Shabaj,Enis Hyseni,Sonila Hasaj dhe Emirjona Gruda, ishin 7 studentet e masterit shkencor te fakultetit ekonomik te universitetit “Luigj...

60 vjetori i universitetit “Luigj Gurakuqi”, Meta: Sot me shume se...

Universiteti i Shkodres “Luigj Gurakuqi” festoi në një ceremoni të veçantë, 60 vjetorin e krijimit. Mes studenteve, pedagogeve dhe atyre që kontribuan nder vite...

60 vjetori i universitetit te Shkodres, presidenti Meta: Shkodra ze vend...

Meta: Gezuar kete ditelindje te rendesishme. 60 vjetori themelimit universitetit ngjarje e jashtezakonshme per vendin. Shkodra ze vend rendesishem ne Shqiperi per arsim e...

60 Vjetori i universitetit te Shkodres “L. Gurakuqi”, merr pjese Presidenti...

60 vjetori i universitetit "Luigj Gurakuqi" i pranishem presidenti Republikes Ilir Meta. Krah tij drejtues vendore, pedagoge e studente. Rektori Adem Bekteshi: Gjate gjithe ketyre...

Aplikimet Në Portalin “Mësues për Shqipërinë”, Smaka: Data 22 eshte afati...

Me datën 22 dhjetor përfundon afati për dorëzimin e dosjeve nga kandidatet për mësues ne portalin “Mësues për Shqipërinë”. Kjo është faza e pare...

Departamenti i letersise promovon 6 vepra, Veprimtaria erdhi ne kuader te...

6 vepra te pedagogeve shkodrane jane promovuar nga departamenti i letersise. Rektori Adem Bekteshi tha se ky departament mbetet nje kualitet qe Universiteti e...

60 vjetori i krijimit te Universitetit te Shkodres, aktivitet per promovimin...

Departamenti i Letërsisë i Fakultetit të Shkencave Shoqërore pranë Universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi”, në kuadër të 60-vjetorit të krijimit të USH-së, po zhvillon...

Rama me studentët e ekselencës në Shkodër: Eshtë humbur shumë kohë...

Pasi publikoi disa prej vendimeve të marra në mbledhjen e Këshillimit të Ministrave në qytetin e Shkodrës, ku njoftoi dhe vendimin për dhënien e...

Arsimtaret, ne pergatitje te levizjes sindikaliste

Peraj: Mesuesit te mos kene frike qe te dalin ne proteste Edhe kete fund-vit arsimtaret duket se nuk do te marrin shperblime apo pagen e...

Filial programimi per informatiken ne Shkoder

Prezantohet para studenteve projekti i kompanise italiane Prej me shume se 15 vitesh e specializuar per programime ne informatike, Kompania Italiane ne qende ne Bolonja,...

Artikujt e fundit