Wednesday, January 24, 2018

Arsimtaret, ne pergatitje te levizjes sindikaliste

Peraj: Mesuesit te mos kene frike qe te dalin ne proteste Edhe kete fund-vit arsimtaret duket se nuk do te marrin shperblime apo pagen e...

Filial programimi per informatiken ne Shkoder

Prezantohet para studenteve projekti i kompanise italiane Prej me shume se 15 vitesh e specializuar per programime ne informatike, Kompania Italiane ne qende ne Bolonja,...

Qarku shkoder, pa mesim 2 shkolla

Probleme edhe ne shkollat e hapura, lageshtira e ngrohja E hena shenoi rinisjen e proçesimit mesimor ne vend, ku ne qarkun Shkoder me vendim te...

Demtimet nga moti i keq, nuk nis mesimi ne rrethin e...

Dar: Mesimi nuk nis ne 2 shkolla ne rrethin e Pukes! Ne Iballe dhe Fierze! Ne shkollat qe jane problematike, mesimi zhvendoset ne katet qe...

Demtimet nga moti i keq, nuk nise mesimi ne rrethin e...

Dar: Mesimi nuk nis ne 2 shkolla ne rrethin e Pukes! Ne Iballe dhe Fierze! Ne shkollat qe jane problematike, mesimi zhvendoset ne katet qe...

Dëmet nga moti i keq, sot nuk nis mësimi në 27...

Sot është një ditë e zakonshme dhe të gjithë nxënësit duhet të shkkojnë në shkollë, por në 27 institucione arsimore nuk do të fillojë...

Ja emrat e shkollave qe nuk do te zhvillojne mesimin

Si rezultatat i masave të marra nga Shtabet e Emergjencës në çdo qark, është bërë e mundur që mësimi të rifillojë normalisht ditën e hënë,...

LAJM I FUNDIT/ Përmbytjet, ministrja Nikolla tregon shkollat ku pezullohet mësimi...

Moti i keq dhe shirat e dendura të dy ditëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të vendit. Nisur nga kjo situata,...

DAR Shkoder shkollat me probleme, ne Shale i pamundur mesimi…

Tirana: Disa prej tyre probleme me çatine, ne Shale i pamundur mesimi Drejtoria rajonale Arsimore ka pergenjeshtruar Bashkine Shkoder e cila beri me dije se...

Sa shpenzojnë shqiptarët për arsimin nga buxheti i tyre, 68% shkojnë...

Pesha e shpenzimeve për arsimin ne buxhetin e familjeve shqiptare ka ardhur në rritje vitet e fundit, kryesisht për shkak të rritjes së tarifave...

Artikujt e fundit