17 C
Shkodra
Tuesday, October 24, 2017

Arben Ahmetaj: Logjika për të shtrirë TVSH nga zero është antiinformaliteti.

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, në një takim me biznesin e vogël deklaroi se të paktën 60-65 mijë biznese do të mbeten të...

Ndihma ekonomike,ndryshime dhe kategorite qe perjashtohen nga perfitimi

Për të vazhduar në skemën e përfitimit të ndihmës ekonomike, anëtarët madhorë të familjes duhet paraqiten çdo 3 muaj pranë administratorit shoqëror për të...

Fondi i OKB per Shqiperine,110 mln dollare

Organizata e Kombeve të Bashkuara disburson një fond prej 110 milionë dollarësh për Shqipërinë, në një program 5 vjeçar, ndërsa për vitin 2017 fondi...

Euro shenon renie ne tregun e brendshem

Prej gati dy javësh monedha e përbashkët po shënon rënie në tregun e brendshëm. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro këmbehej...

Gjyqtaret detyrohen te depozitojne ne banka cdo qindarka mbi 1.5 milione...

Pas mbajtjes për vite të tëra të vlerave të mëdha të parave cash nëpër shtëpi, gjyqtarët në Shqipëri detyrohen nga ligji i vettingut që...

Paketa fiskale 2018 – Peleshi: Mjetet e bordeve të anijeve do...

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi, gjatë një takimi që zhvilloi me peshktarë në portin e ri të peshkimit në Durrës, tha...

OSHEE, kriza hidrike me pasoja për financat

Kriza hidrike nga mungesa e reshjeve ka patur pasoja jo të vogla për financat e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë. “Vetëm si pasojë e blerjes...

Qeveria nuk parashikon rritje pagash e pensionesh per 2018

Për vitin 2018 nuk parashikohen politika të reja për rritje të ndjeshme të pagave dhe pensioneve. Në projektbuxhetin e hartuar prej ministrisë së Financave...

Buxheti 2018, ulet fondi për rritje pagash e pensionesh, shtohen shpenzimet...

Qeveria shqiptare pritet që të shpenzojë gjatë vitit 2018 rreth 497 miliardë lekë (rreth 3.7 miliardë euro) për pagat e punonjësve, pensione, shpenzimet administrative...

Ministri Ahmetaj: S’ka rritje çmimesh, ja bizneset që përjashtohen nga skema...

  Gjatë një takimi me 100 biznese të vogla në ambientet e Kryeministrisë, ministri i Financave Arben Ahmetaj se me futjen e skemës së TVSH...
0FansLike
1,100SubscribersSubscribe

Artikujt e fundit