Thursday, April 22, 2021

Shtyhet edhe për 3 muaj afati i pagesave të kësteve të...

  Me anë të një postimi në Facebook, Edi Rama ka bërë të ditur se ka nënshkruar marrëveshjen me guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent...

Pandemia e COVID-19, rënia më e madhe në sektorët e shërbimeve...

  Banka e Shqipërisë analizoi se, Covid-19 pritet të ketë një ndikim negativ në pothuaj të gjithë sektorët e ekonomisë. Megjithatë, goditja do të jetë...

Covid 19/ Parashikimi i FMN: Qeveria shqiptare do të mbledhë 600...

  Kriza që përcolli në ekonomi pandemia Covid-19 do ndikojë negativisht planin e të ardhurave së paku me 16 për qind nga parashikimi fillestar i...

FMN miraton 190,5 milionë dollarë mbështetje emergjente për Shqipërinë për...

  Fondi Monetar Ndërkombëtar i ka ardhur në ndihmë Shqipërisë për të luftuar pandeminë e COVID-19 dhe për të rimbëkëmbër ekonominë, duke i dhënë një...

Nga familjarët tek bizneset, kush përfiton nga falja e kamatave të...

  Rreth 60 mijë abonentë familjarë mund të shlyejnë detyrimet e prapambetura të energjisë elektrike, duke përfituar zbritje të kamatëvonesave në masën 70%. Klientët familjarë...

Koronavirusi/ BSH: Shtyhet me 3 muaj kësti i kredive, jo penalitete...

  Banka e Shqipërisë ka marrë masa urgjente, këtë fillim-jave, ku numri i të infektuarve me koronavirus arriti në 51, duke vendosur të shtyjë me...

I gjithë vendi në karantinë, ekonomia shqiptare humb 25 milionë euro...

  Vetëkarantinimi pa afat i shoqërisë shqiptare, mbyllja e bareve, restoranteve, fabrikave dhe bizneseve të tjera, si masë drastike për parandalimin e përhapjes të koronavirusit,...

“Zhgënjyese klima e biznesit në Shqipëri”,SHBA: Shqipëria duhet të zbatojë rregulla...

  Ambasada Amerikane ka reaguar në lidhje me hapësirën Pa Taksë në Aeroportin Nënë Tereza në Tiranë, ndërsa ngre në fokus shqetësimin se investuesit e...

Rekord shifrash/ Lejet e qëndrimit për shqiptarët nga Gjermania, 10 mijë...

  Rreth 80% e lejeve të reja të qëndrimit të dhëna për shqiptarët që punojnë dhe jetojnë në Bashkimin Europian janë dhënë për një periudhë...

Paketat e cigareve nga 1 janari kushtojnë 10 lekë më shumë,...

Çmimet e paketave të cigareve u rriten me 10 lekë në fillim të janarit. Burimet nga tregu i furnizimit me shumicë pohuan se, shkak...

Artikujt e fundit