11 C
Shkodra
Saturday, November 25, 2017

Projektbuxheti 2018/Ja akset qe do te financohen

Gjatë vitit 2018, do të investohen për ndërtimin e rrugëve rreth 15.3 miliardë lekë nga buxheti i shtetit, ku pjesa më e madhe e...

Raporti “Të bësh biznes 2018”/ Shqipëria renditet e 65-ta

RAPORTI Ekonomitë në Europën dhe Azinë Qendrore kanë vijuar me një program aktiv të reformave për të përmirësuar klimën e tyre të biznesit, hapur vende...

Rama ndan lajmin e mirë: Rritja ekonomike kalon nivelin e 4...

  Në një kohë kur historikisht në periudhat zgjedhore ekonomia ka shkuar në rënie, nuk ka ndodhur e njëjta gjë në këtë vit zgjedhor. Rritja...

FMN kundër koncesioneve të qeverisë: Fshehin borxhin publik

Në deklaratën përmbyllëse të ekipit për konsultimin, FMN i rrëzoi qeverisë Rama një nga nismat që ajo ka mbrojtur më shumë: Partneritetin Publik Privat...

Forumi Ekonomik Botëror: Shqipëria, e dyta në rajon për shërbimin më...

Shërbimi i furnizimit me energji elektrike në Shqipëri është një nga më të këqijtë në botë dhe i dyti më i keqi në rajonin...

Borxhi i bizneseve, KLSH: Faji i Tatimeve

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka bërë përgjegjëse administratën tatimore për rritjen e madhe të borxheve, që bizneset kanë ndaj shtetit. “Drejtoria e Tatimeve nuk...

Blihet energji për dhjetorin, situata duket e vështirë për janarin e...

Vetëm për muajin dhjetor, Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka blerë rreth 35.3 milionë euro energji elektrike. Fitues të tenderit janë shpallur  7...

FMN: Shqipëria dhe Kosova me numrin më të ulët të “borxhlinjve”...

  Për shqiptarët, në vite borxhi është konsideruar si barrë dhe ata tentojnë ta shmangin. Këtë e vërtetojnë edhe statistikat zyrtare të FMN-së, ku Shqipëria...

SA DO PAGUAJMË? NGA RRUGËT TE TARGAT E MAKINAVE, JA KONCESIONET...

“Jemi të vendosur për të vazhduar përdorimin e instrumenteve financiare, si Partneriteti Publik Privat,(PPP) për projekte me rëndësi të veçantë në ekonomi, për të...

Janar-tetor, 160 milionë euro të ardhura më shumë se vjet

  Rezultatet vijojnë të jenë pozitive, si në zërat e të ardhurave, ashtu dhe në ato të shpenzimeve, edhe në muajin e dhjetë të vitit...
0FansLike
1,201SubscribersSubscribe

Artikujt e fundit