11 C
Shkodra
Friday, November 24, 2017

Reagon BSH: Pesë arsyet pse janë rritur depozitat e biznesit në...

Në një prononcim të posaçëm, Banka e Shqipërisë shpjegoi disa arsye se pse bizneset kanë rritur kursimet në banka. Arsyeja e parë lidhet me...

Borxhi i bizneseve, KLSH: Faji i Tatimeve

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka bërë përgjegjëse administratën tatimore për rritjen e madhe të borxheve, që bizneset kanë ndaj shtetit. “Drejtoria e Tatimeve nuk...

Diplomacia ekonomike, Ahmetaj: Kemi paketën më të favorshme turistike

Dy ditë pasi opozita goditi paketën fiskale dhe përjashtimin e hoteleve me 5 yje nga taksat, si një projekt për pastrimin e parave, ministri...

ZGJEROHET BANKA E LINDA RAMËS, BLEN BANKËN KOMBËTARE TË GREQISË

  Banka Amerikane e Investimeve, në bordin drejtues të së cilës është bashkëshortja e kryeministrit, Edi Rama ka blerë Bankën Kombëtare të Greqisë, NBG. Mësohet se,...

Banesat sociale, ulet fondi nga Buxheti i Shtetit

Buxheti i parashikuar për vitin 2018 për strehimin social nuk arrin të plotësojë nevojat për banesa sociale në 61 bashkitë e vendit. Në projektbuxhetin 2018,...

Tatimet nuk mund të vëndosin gjoba për të vetëpunësuarit mbi 16...

Administrata tatimore informon të gjithë tatimpaguesit persona fizikë të vetpunësuar se në rastin kur nga verifikimi dhe kontrolli në vendndodhjen e aktivitetit të personit...

PAS MIRATIMIT TË BUXHETIT, JA SA TAKSA DO PAGUAJNË BIZNESET DHE...

  Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar mbrëmë buxhetin e shtetit për vitin 2018. Buxheti u miratua me 74 voto pro. Por, sa janë taksat që pritet...

Banka Botërore: Nuk u jepen në çdo rast koncesionet privatëve

  Një opinion lidhur me Partneritetin Publik-Privat në Shqipëri ka dhënë dje edhe Banka Botërore, natyrisht në një nivel shumë më profesional se sa debatet...

Grafiku rajonal i pasurisë/ “Shqiptarët, serbët maqedonasit më të varfërit në...

Shqipëria është shembulli tipik i një vendi që vuan nga “mallkimi i pasurive”, teksa pasuritë e mëdha natyrore, qoftë burime minerare, bregdet, liqene apo...

TATIMET, SEKUESTRO PËR 18 MIJË BIZNESE BORXHLIE, MBLEDHIN DETYRIMIN ME FORCË,...

  Drejtoria e tatimeve ka përditësuar listën e tatimpaguesve me detyrime të papaguara në afat, ndaj të cilëve Administrata Tatimore, ka vendosur marrjen e masave...
0FansLike
1,200SubscribersSubscribe

Artikujt e fundit