Tuesday, August 20, 2019

Aksioni anti-informalitet rrit me 15 % çmimet e paketave të cigareve

Çmimet e cigareve u rriten masivisht këtë javë me rreth 15 për qind për paketë. Të gjitha pikat e shitjes me pakicë po i...

Zbardhet shtesa, pagat për mjekët dhe infermierët do të rriten 5%

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, deklaroi gjatë prezantimit të buxhetit në Komisionin e Ekonomisë se për 2018-n pagat e mjekëve dhe...

Muaji i fundit për “amnistinë” fiskale/Tatimet sqarojnë bizneset si të përfitojnë

Kur ka mbetur pak më shumë se një muaj nga përfundimi i afatit ligjor për fshirjen e detyrimeve tatimore, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve,...

AFATI I FUNDIT PËR AMNISTINË FISKALE, TATIMET SQAROJNË BIZNESET SI TË...

Kur ka mbetur pak me shumë se një muaj nga përfundimi i afatit ligjor për fshirjen e detyrimeve tatimore, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve...

Klik Ekspo Group, inspirimi i investitorëve të huaj për Shqipërinë

  Edicioni i 24-t i Panairit Ndërkombëtar të Tiranës – UFI Approved Event, që do të mbahet në datat 23 deri në 26 nëntor 2017...

Shqipëria ngel në klasë nga BERZH për 6 komponentë, më keq...

  Shqipëria ka përfomuar nën mesataren e Rajonit dhe vendeve të tjera nëtranzicion në gjashtë komponentët që vlerësojnë reformat për zhvillim sipas Raportit tëTranzicionit për...

RAMA: PENSIONET NË QYTET U RRITËN DERI NË 42%

  Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook, ka shkruar se, pensionet në qytet u rritën nga 8.2% deri në 42%. “Kazani: në...

Shifrat e FMN-së: Shqipëria e 105-ta në botë për të ardhurat...

Shqipëria renditet e 105-ta në botë nga 189 shtete, përsa i përket të ardhurave për frymë në vitin 2017, sipas shifrave të fundit që...

Janar-tetor 2017, eksporti u rrit 13.4 për qind, shifrat e INSTAT

  Eksportet kanë vijuar me ecurinë e tyre pozitive edhe në muajin tetor. Sipas të dhënave të INSTAT-it, për 10-mujorin, kompanitë shqiptare shitën jashtë vendit...

Reagon BSH: Pesë arsyet pse janë rritur depozitat e biznesit në...

Në një prononcim të posaçëm, Banka e Shqipërisë shpjegoi disa arsye se pse bizneset kanë rritur kursimet në banka. Arsyeja e parë lidhet me...

Artikujt e fundit