Saturday, August 24, 2019

Konfederata e Sindikatave 3 kerkesa qeverisë: Paga e pensione dinjitoze

Konfederata e Sindikatave të Pavarura i ka bërë tre kërkesa qeverisë, për të siguruar punë dhe pensione dinjitoze. Sipas kreut të kësaj Konfederate, Kol...

Berisha: “FMN s’duhet të ike”.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar sot duke folur për ekonominë në vend se misioni i Fondit Monetar Ndërkombëtar nuk duhet të largohet nga Shqipëria...

RRITJE PAGASH ME 40% PER TE GJITHE MESUESIT NE SHQIPERI.

Për të gjithë arsimtarët në vend parashikohet një rritje rrogash prej 40 %. Lajmin e bëri të ditur vetë ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita...

Aksioni kundër informalitetit, të dhënat për tre ditët e para

Aksioni kundër informalitetit, i cili ka hyrë sot në ditën e tretë, po vijon me prezencën në terren në të gjithë territorin e vendin,...

Guvernatori i BSH: Norma bazë e interesit nuk ndryshon, ekonomia drejt...

   Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Genti Sejko, deklaroi të martën se Këshilli mbikëqyrës i BSH-së mbajti të pandryshuar normën bazë të interesit për lekun...

FMN: Shqipëria dhe Kosova me numrin më të ulët të “borxhlinjve”...

  Për shqiptarët, në vite borxhi është konsideruar si barrë dhe ata tentojnë ta shmangin. Këtë e vërtetojnë edhe statistikat zyrtare të FMN-së, ku Shqipëria...

FMN kundër koncesioneve të qeverisë: Fshehin borxhin publik

Në deklaratën përmbyllëse të ekipit për konsultimin, FMN i rrëzoi qeverisë Rama një nga nismat që ajo ka mbrojtur më shumë: Partneritetin Publik Privat...

Forumi Ekonomik Botëror: Shqipëria, e dyta në rajon për shërbimin më...

Shërbimi i furnizimit me energji elektrike në Shqipëri është një nga më të këqijtë në botë dhe i dyti më i keqi në rajonin...

Vasili: Rama po e çon vendin drejt një humnere ekonomisë.

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar sërish mbi gjendjen e ekonomisë shqiptare. Ai akuzon kryeministrin Rama se po e çon vendin...

Ekonomia u rrit me 4.06% në tremujorin e dytë të 2017,...

Ekonomia shqiptare ka përshpejtuar ritmet e rritjes, duke u zgjeruar me 4.06% në tremujorin e dytë të vitit. Sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT,...

Artikujt e fundit