Tuesday, February 25, 2020

FMN kundër koncesioneve të qeverisë: Fshehin borxhin publik

Në deklaratën përmbyllëse të ekipit për konsultimin, FMN i rrëzoi qeverisë Rama një nga nismat që ajo ka mbrojtur më shumë: Partneritetin Publik Privat...

Forumi Ekonomik Botëror: Shqipëria, e dyta në rajon për shërbimin më...

Shërbimi i furnizimit me energji elektrike në Shqipëri është një nga më të këqijtë në botë dhe i dyti më i keqi në rajonin...

Vasili: Rama po e çon vendin drejt një humnere ekonomisë.

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar sërish mbi gjendjen e ekonomisë shqiptare. Ai akuzon kryeministrin Rama se po e çon vendin...

Ekonomia u rrit me 4.06% në tremujorin e dytë të 2017,...

Ekonomia shqiptare ka përshpejtuar ritmet e rritjes, duke u zgjeruar me 4.06% në tremujorin e dytë të vitit. Sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT,...

Rama ndan lajmin e mirë: Rritja ekonomike kalon nivelin e 4...

  Në një kohë kur historikisht në periudhat zgjedhore ekonomia ka shkuar në rënie, nuk ka ndodhur e njëjta gjë në këtë vit zgjedhor. Rritja...

BIE NUMRI I LINDJEVE NË SHQIPËRI, ULET EDHE SHTIMI I POPULLSISË

Gjatë tremujorit të dytë 2017, numri i lindjeve tejkaloi me 1.563 numrin e vdekjeve. Shtesa natyrore e popullsisë për tremujorin e dytë 2017, pasqyron...

Diamanti më i madh në botë shitet për 53 milionë dollarë

  Diamanti më i madh në botë në formën e papërpunuar u ble nga argjendari britanik Laurence Graff për 53 milionë dollarë (45 milionë euro)...

Pronat/Si do bëhet kërkesa për aplikime për kompensim

  Ndryshimet e reja që pritet të prekin Agjencinë për Trajtimin e Pronës, do të sjellin dhe ndyshime për qytetarët të cilët aplikojnë për kompensimin...

FILLON PUNA PËR NDËRTIMIN E QIELLGËRVISHTËSIT TË PARË NË TIRANË 

Themelet për kullën më të lartë në Tiranë DownTown Albania me një lartësi prej 138 m, dhe me 35 kate do të hidhen në...

Sfidat e sistemit bankar – Sejko: E ardhmja e vendeve të...

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko mori pjesë në konferencën ndërkombëtare të organizuar nga Banka Qendrore e Bosnje Hercegovinës me temë “20 Vitet...

Artikujt e fundit