Saturday, August 15, 2020

Vendimi i Qeverisë/ Nga janari 2018, ja çfarë do të ndodhë...

Nga janari i vitit të ardhshëm, qeveria do të ashpërsojë masat për të nxjerrë nga qarkullimi makinat e vjetra, të cilat konsiderohen si një...

Vellai i madh i Habilaj: Zagani me ka penguar gjithe biznesin

Artan Habilaj është vëllai i madh i dy vëllezërve të tjerë, Moisi dhe Florian Habilaj, njëri i arrestuar dhe tjetri në kërkim si pjesë...

Historia e veçantë e shoferes së parë shqiptare, 40 vite në...

40 vjet më parë është nisur nga Himara drejt Durrësit pikërisht në Shkozet ku edhe ka marrë patentën bashkë me 90 femrat e para...

Dritan Zagani: Tahiri eshte vetem nje hallke e nje zinxhiri te...

Ish kreu i Policisë Antidrogë të Fierit, Dritan Zagani, ka dhënë sot një intervistë ekskluzive për median siçiliane të Katanais “Meridianews”. ” Investiguesit italianë më...

Shpërthen Pandeli Majko: Ja kush na pengon të ‘hapim’ kufirin me...

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ishte i ftuar në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi ku ka folur për aktualitetin politik si...

‘Bomba’ e Artan Hoxhes: Ne makine me Orest Soten ka qene...

Gazetari Artan Hoxha duke folur gjatë edicionit të lajmeve në SYRI.net, ka rrëfyer një detaj të fshehur deri më tani. Sipas tij, në makinë me...

“20 orë me anije drejt Italisë, as ujë as ushqim! Vidhnim...

  Pata fatin që të kisha shtëpinë pikërisht përpara shkollës së artit në Tiranë. Kështu fillon Klejdi Kadiu rrëfimin e tij për BBC, një rrëfim...

Donald Lu: Ka ende kriminelë në pozicione të zgjedhura

Në intervistën për “Revistën Mapo” që shoqëron shpalljen e Donald Lu  “Njeriu i Vitit”, ambasadori përcjell mesazhe të forta mbi çështjet që shënjojnë mandatin...

Mjeku shqiptar i cili nuk u pranua nga Rama,tani i punesuar...

I ri, ambicioz, i shkolluar në universitetet më të mira të botës, Taulant Muka sot po jeton ëndrrën e të gjithë mjekëve të rinj...

At Zef Pllumi “Na shqiptarët s’kemi dashuni njani me tjetrin…”

At Zef Pllumi në një intervistë të rrallë televizive, vite më parë, përmbledhë mirë realitetin shqiptar. Kur gazetarja e pyet se prej nga i vjen...

Artikujt e fundit