Friday, August 14, 2020

Ish-deputeti i PD-se Ristani: Rama perdor bandat e krimit dhe droges

 Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani, i cili humbi si i katërti në listën e Vlorës, ka folur në “Kjo Javë” të gazetares Nisida...

Vendimi i Qeverisë/ Nga janari 2018, ja çfarë do të ndodhë...

Nga janari i vitit të ardhshëm, qeveria do të ashpërsojë masat për të nxjerrë nga qarkullimi makinat e vjetra, të cilat konsiderohen si një...

Çështja ‘Tahiri’, zyrtari amerikan: Askush nuk duhet të gëzojë imunitet nga...

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Brian Yee gjatë një interviste për ‘Zërin e Amerikës’ është pyetur ndër të tjera edhe për rrëzimin...

Gjoka: Skuadra nuk ngre kokë sepse po na masakrojnë me kritika

Trajneri në prag të sfidës në Vlorë vlerëson Flamurtarin, por minimalisht kërkon që të mos dalë të paktën pa pikë nga kjo ndeshje Vllaznia kërkon...

Lubonja: Maxhoranca po mbron Tahirin,po fshihet nje bande kriminale

    I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në ‘News24’ Lubonja pohoi se pas kësaj çështje fshihet një bandë kriminale, ndërsa shtoi se intelektualët që nuk reagojnë...

Vito Kapo: Liri Belishova ishte e zgjuar, por mbeti gjithë jetën...

  Vito Kapo, ish-anëtare e Komitetit Qendror të PPSH-së, shoqe me Liri Belishovën në Institutin Femnor “Nana Mbretneshë” të Tiranës shprehet se ajo bashkëpunoi gjatë...

Zagani flet per mikeshen e Moisi Habilajt,ja si e kam njohur…

Një ditë më parë, në vijimësi të hetimeve për bandën e Habilajve, dolën në skenë edhe emra të tjerë të përfshirë në përgjimet e...

E rrallë! Nëna e mbretëreshës Geraldinë: Ju rrëfej orët e tmerrit...

Gazeta franceze, « Paris-soir », ka botuar, të hënën e 17 prillit 1939, në faqet n°1 dhe 3, rrëfimin e nënës së mbretëreshës Geraldinë, e cila gjendej në...

Ernest Gjoka: Vllaznia do të bëhet, duhet merkato dhe durim

Trajneri i Vllaznisë rrëfen eksperiencën shkodrane, vështirësitë në këto dy muaj punë dhe planet e së ardhmes, duke nisur nga merkatoja e janarit, ku...

Kryetarja e LSI,Kryemadhi: Kryeministri deformoi voten e 25 qershorit

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, ishte e ftuara e radhës në edicionin e lajmeve të Syri.net, të moderuar nga Alen Xhelili. Gjatë...

Artikujt e fundit