Friday, August 14, 2020

INTERVISTA/ Mjeku rrëfen dy ditët e fundit të jetës së diktatorit...

“Ishte e pamundur që një anëtar i ekipit të tij të tentonte helmimin”. Kështu u përgjigjet të gjitha pretendimeve dhe dyshimeve mbi një helmim...

A e helmuan Enver Hoxhën? Rrëfehet mjeku Sabit Brokaj: Si i...

Mundësia për të helmuar Enver Hoxhën përmes ilaçeve ka qenë zero. Kardiologu i njohur, Sabit Brokaj, një nga mjekët e ekipit që ndiqte 24...

Donald Lu: Ka ende kriminelë në pozicione të zgjedhura

Në intervistën për “Revistën Mapo” që shoqëron shpalljen e Donald Lu  “Njeriu i Vitit”, ambasadori përcjell mesazhe të forta mbi çështjet që shënjojnë mandatin...

Ernest Gjoka: Vllaznia do të bëhet, duhet merkato dhe durim

Trajneri i Vllaznisë rrëfen eksperiencën shkodrane, vështirësitë në këto dy muaj punë dhe planet e së ardhmes, duke nisur nga merkatoja e janarit, ku...

Qaka: Dua Spanjën ose Italinë, në janar iki nga Rumania

Skuadra spanjolle e italiane duan shqiptarin më të ri të kuqezinjve. Sampdoria është gati të paguajë 1 milionë euro Kamer Qaka është i shitur në...

Sali Berisha: Jeruzalemi i shqiptarëve është Kosova

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar si një akt fondamental anti-kombëtar të klikës në pushtet, votën kundër të Shqipërisë në OKB ndaj njohjes së...

Isuf Kalo sqaron akuzën për vrasjen e Enverit dhe gabimin me...

27 vite nga rënia e sistemit komunist në media është përsëritur në mënyrë të shpeshtë akuza se Enver Hoxha është “helmuar” nga katër njerëzit...

Vendimi i Qeverisë/ Nga janari 2018, ja çfarë do të ndodhë...

Nga janari i vitit të ardhshëm, qeveria do të ashpërsojë masat për të nxjerrë nga qarkullimi makinat e vjetra, të cilat konsiderohen si një...

Vëllai i te shumëkërkuarit, Bashkim Balili: I kërkova Klementit të dorëzohet

Vëllai i të shumëkërkuarit Klement Balili ka folur në një intervistë  për Report Tv lidhur me akuzat e shumta brenda dhe jashtë vendit ndaj vëllait...

Ministri grek,Kotzias: Nuk perjashtoj zgjerimin e kufirit detar

Ministri i Jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias dha një intervistë në kanalin Ert ku foli në lidhje me Shqipërinë. Për çështjen detare Kotzias tha...

Artikujt e fundit