Saturday, September 21, 2019

Rudi Vata: Vllaznia është marrë peng nga politika,nuk e blen dot...

Ka drejtuar për një kohë të shkurtër Vllazninë dhe që pas largimit nuk ka reshtur të nxjerrë në pah problematikën në klubin shkodran. Në...

At Zef Pllumi “Na shqiptarët s’kemi dashuni njani me tjetrin…”

At Zef Pllumi në një intervistë të rrallë televizive, vite më parë, përmbledhë mirë realitetin shqiptar. Kur gazetarja e pyet se prej nga i vjen...

Zagani flet per mikeshen e Moisi Habilajt,ja si e kam njohur…

Një ditë më parë, në vijimësi të hetimeve për bandën e Habilajve, dolën në skenë edhe emra të tjerë të përfshirë në përgjimet e...

Ministri grek,Kotzias: Nuk perjashtoj zgjerimin e kufirit detar

Ministri i Jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias dha një intervistë në kanalin Ert ku foli në lidhje me Shqipërinë. Për çështjen detare Kotzias tha...

Mustafa Nano kembengul: Hajdari eshte vrare per gjakmarrje,ishte nje frikacak!

Publicisti Mustafa Nano i përgjigjet vajzës së Azem Hajdarit, pas replikës së saj për Azem Hajdarin.     Nano, në një intervistë për gazetën “Panorama”, shprehet se Azemi, si...

Edhe Greqia komenton çështjen Tahiri/ Kotzias: Ja për çfarë jemi të...

Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias në një intervistë të dhënë për gazetarët, të cilët kanë qenë të interesuar rreth hapave që do të...

INTERVISTA/ Mjeku rrëfen dy ditët e fundit të jetës së diktatorit...

“Ishte e pamundur që një anëtar i ekipit të tij të tentonte helmimin”. Kështu u përgjigjet të gjitha pretendimeve dhe dyshimeve mbi një helmim...

Dëshmia, mjeku i Enverit zbulon raportet me familjen Hoxha, ja çfarë...

Në një intervistë profesor Hektor Peçi, i cili ka qenë per 7 vite mjeku personal i Enver Hoxhës, flet per raportin me familjen e...

Drejtoria Arsimore Lezhe,Bardhok Pulaj: Kemi rikthyer profesionalizmin në arsimin e Lezhës

Flet drejtori i Drejtorisë Arsimore, Lezhë Bardhok Pulaj: Reformat kanë bërë që të mos kemi mësues pa arsim përkatës dhe asnjë mësues që jep...

INTERVISTA E PLOTË/ Jozefina Topalli: Rama e Basha janë bashkë, duhet...

Një nga zërat më të fuqishëm dhe me influencë në Partinë Demokratike, Jozefina Topalli sot në Ditën e Rinisë, ku mijëra studentë u ngritën...

Artikujt e fundit