Thursday, December 12, 2019

Grida Duma: 27 janari, kauza e saj është qytetari, dhe jo...

Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Grida Duma thotë se brenda kësaj force politike duhet të vendosen rregulla të qarta loje, në mënyrë...

Dëshmia e ish-studentit të dhjetorit: Çfarë na tha Azem Hajdari kur...

Diplomati dhe përkthyesi Kujtim Morina një nga studentët e dhjetorit të vitit 1990 në një shkrim ekskluziv për “BalkanWeb” për Ditën e Rinisë, kujton momentet e...

Gjaku Shqiptar ne lirine e Spanjes.

Edhe pse thuhet se te pakten 60 shqiptare antifashiste moren pjese ne luften e Spanjes para me shume se 80 vitesh, pjesmarresit ne ketë...

Agron Duka: Zgjedhje më të padrejta nuk kemi pasur kurrë

Z. Duka të mërkurën e  kaluar zhvilluat një takim me përfaqësuesit e OSBE/ODIHR-it për analizën e raportit përfunidmtar të zgjedhjeve të 25 qershorit. Cili...

Gjoka: I kënaqur me të rinjtë, skuadra është kompletuar

Trajneri i shkodranëve theksoi pas ndeshjes se është shumë i rëndësishëm fakti që është eliminuar defekti i lojës në mbrojtje Në prononcimin e dhënë pas...

Vëllai i te shumëkërkuarit, Bashkim Balili: I kërkova Klementit të dorëzohet

Vëllai i të shumëkërkuarit Klement Balili ka folur në një intervistë  për Report Tv lidhur me akuzat e shumta brenda dhe jashtë vendit ndaj vëllait...

Sali Berisha: Jeruzalemi i shqiptarëve është Kosova

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar si një akt fondamental anti-kombëtar të klikës në pushtet, votën kundër të Shqipërisë në OKB ndaj njohjes së...

Ngjela: Peshqit e mëdhenj janë kapur, thjesht pritet anija në breg.

I ftuar në “360 Gradë” të Artur Zhejit, avokati Spartak Ngjela ka bërë një analizë të thellë të situatës politike në vend. Gjatë emisionit...

Isuf Kalo sqaron akuzën për vrasjen e Enverit dhe gabimin me...

27 vite nga rënia e sistemit komunist në media është përsëritur në mënyrë të shpeshtë akuza se Enver Hoxha është “helmuar” nga katër njerëzit...

Ish-kreu i shtetit Moisiu: Vettingu sapo ka filluar,mos pengoni drejtesine

Ish-presidenti Alfred Moisiu shprehet kritik ndaj deklaratave të presidentit grek Prokopis Pavlopulos, i cili herë pas herë dërgon mesazhe kërcenuese ndaj Shqipërisë lidhur me...

Artikujt e fundit