Wednesday, December 11, 2019

‘Bomba’ e Artan Hoxhes: Ne makine me Orest Soten ka qene...

Gazetari Artan Hoxha duke folur gjatë edicionit të lajmeve në SYRI.net, ka rrëfyer një detaj të fshehur deri më tani. Sipas tij, në makinë me...

Intervista e Ismail Qemalit në Vjenë: Ne nuk kërkojmë autonomi, por...

Gazeta franceze, “Journal des Débats Politiques et Littéraires”, ka botuar të martën e 26 nëntorit 1912, në ballinë, intervistën e Ismail Qemalit, zhvilluar në...

Agron Duka: Zgjedhje më të padrejta nuk kemi pasur kurrë

Z. Duka të mërkurën e  kaluar zhvilluat një takim me përfaqësuesit e OSBE/ODIHR-it për analizën e raportit përfunidmtar të zgjedhjeve të 25 qershorit. Cili...

Ish-deputeti i PD-se Ristani: Rama perdor bandat e krimit dhe droges

 Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani, i cili humbi si i katërti në listën e Vlorës, ka folur në “Kjo Javë” të gazetares Nisida...

Duka “në gjithë fushën”, nga zgjedhjet te Panuçi dhe Jemini

Armand Duka së shpejti do të vendosë nëse do të rikandidojë për kreun e FSHF-së, të paktën duke iu referuar presidentit të Federatës Shqiptare...

Daja: Skenderbeu ka udhetuar drejt Beogradit per te luajtur futboll,duam fitore

Ilir Daja, trajneri i Skënderbeut, në intervistën para ndeshjes kundër serbëve të Partizanit të Beogradit ka deklaruar se skuadra e tij do të kërkojë...

Drejtoria Arsimore Lezhe,Bardhok Pulaj: Kemi rikthyer profesionalizmin në arsimin e Lezhës

Flet drejtori i Drejtorisë Arsimore, Lezhë Bardhok Pulaj: Reformat kanë bërë që të mos kemi mësues pa arsim përkatës dhe asnjë mësues që jep...

Mustafa Nano kembengul: Hajdari eshte vrare per gjakmarrje,ishte nje frikacak!

Publicisti Mustafa Nano i përgjigjet vajzës së Azem Hajdarit, pas replikës së saj për Azem Hajdarin.     Nano, në një intervistë për gazetën “Panorama”, shprehet se Azemi, si...

Puna për reformën zgjedhore, Bledi Çuçi: Nisim këtë javë

Socialistët presin ta nisin punën për reformën zgjedhore brenda kësaj jave. Bashkëkryetari socialist i komisionit të posaçëm, Bledi Çuçi tha në një intervistë për...

Ish-kreu i shtetit Moisiu: Vettingu sapo ka filluar,mos pengoni drejtesine

Ish-presidenti Alfred Moisiu shprehet kritik ndaj deklaratave të presidentit grek Prokopis Pavlopulos, i cili herë pas herë dërgon mesazhe kërcenuese ndaj Shqipërisë lidhur me...

Artikujt e fundit