Wednesday, August 21, 2019

Panuçi: E ardhmja eshte pozitive. Ne Antalia Shqiperia me kenaqi!

Trajneri i Shqipërisë, Kristian Panuçi, është paraqitur sot para gazetarëve në Tiranë, për të bërë një bilanc të punës në Turqi dhe miqësores në...

Daja: Skenderbeu ka udhetuar drejt Beogradit per te luajtur futboll,duam fitore

Ilir Daja, trajneri i Skënderbeut, në intervistën para ndeshjes kundër serbëve të Partizanit të Beogradit ka deklaruar se skuadra e tij do të kërkojë...

Mustafaj: Rama ne krize nervore

Ish-ministri i Jashtëm dhe publicisti Besnik Mustafaj ka komentuar në studion e “News24” në rubrikën opinion vendimin e fundit të maxhorancës që rrëzoi Prokurorinë...

Vito Kapo: Liri Belishova ishte e zgjuar, por mbeti gjithë jetën...

  Vito Kapo, ish-anëtare e Komitetit Qendror të PPSH-së, shoqe me Liri Belishovën në Institutin Femnor “Nana Mbretneshë” të Tiranës shprehet se ajo bashkëpunoi gjatë...

Tritan Shehu: Ka deshtuar takimi ne Krete per zgjidhjen e problemeve...

Deputeti  demokrat. Tritan Shehu, e cilëson si të dështuar takimin e zhvilluar në Kretë mes ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati  dhe homologut grek Nikos...

Fatmir Mediu: Kushtetuta duhet te analizohet nga e para

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, kërkon që ndryshimet kushtetuese për zhveshjen e imunitetit nga çdo imunitet parlamentar duhet të shihen me kujdes, në...

E rrallë! Nëna e mbretëreshës Geraldinë: Ju rrëfej orët e tmerrit...

Gazeta franceze, « Paris-soir », ka botuar, të hënën e 17 prillit 1939, në faqet n°1 dhe 3, rrëfimin e nënës së mbretëreshës Geraldinë, e cila gjendej në...

Cili eshte momenti me i veshtire ne kete detyre dhe raporti...

E ftuar në pasdite në “Top Channel” ish- ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka rrëfyer momentin e saj më të vështirë në këtë detyrë...

Çështja ‘Tahiri’, zyrtari amerikan: Askush nuk duhet të gëzojë imunitet nga...

Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Hoyt Brian Yee gjatë një interviste për ‘Zërin e Amerikës’ është pyetur ndër të tjera edhe për rrëzimin...

Preç Zogaj: Ishte Henri Çili ai që zgjodhi titullin e librit...

Autori i mjaft librave, Preç Zogaj, ka qënë gjithashtu i pranishëm në Panairin e Librit për të promovuar e shitur librin e tij të...

Artikujt e fundit