Friday, April 27, 2018

Dukagjin, asgjesohen 14.718 rrenje kanabis

Ne diten e katert te operacioneve ne terren per asgjesimin e bimeve narkotike, policia e Shkodres pas Pultit e shtriu veprimin e saj ne...

2 të plagosur në Lezhë, arrestohet 1 prej autorëve

Policia e Lezhës ka zbardhur ngjarjen e mbrëmjes se te martes te rreth-rrotullimi i Ishull – Shëngjinit, ku mbetën të plagosur 2 shtetas. Sipas...

1 kg droge ne banesen e administratorit te Pultit Tom Marku

Ka mjaftuar një operacion blic i forcave të policisë në bashkëpunim me ato të ndërhyrjes së shpejtë që në njësinë administrative të Pultit në...

“SHISH” ve ne levizje krimet e renda

“Droga” e cila ka lulëzuar kudo në Shqipëri nga veriu në jug, ka vënë në lëvizje prokurorinë e krimeve të renda, ku pas një...

Plagosi nipin, arrestohet 68 vjeçari

Nga Shërbimet e Komisariatit Shkodër u bë arrestimi në flagrancë i një të moshuari për plagosje. I prangosuri është Shefqet Molla, 68 vjeç, banues në...

Velipoje, vijon zjarri ne “Majen e Zeze”

Vijon emergjencave e zjarreve në vend. Situatë e vështirë paraqitet prej 72 oresh në Velipojë, ku flakët e zjarrit janë vetëm disa qindra metra...

“Thunder”, asgjesohen 15.752 rrenje kanabis

Shkodra vijon të kryesojë listën e kultivimit të kanabisit, ku Dukagjini vijon të mbajë kryesimin për vitin 2016. 15 mijë e 752 rrënjë bimë...

4 ne pranga, transportonin droge

Policia e Shkodres ka njoftuar per finalizimin e operacionit antidrogë te koduar " IL MULO" nga ku janë sekuestruar 20 kg lendë narkotike e...

Ndalohet i riu me droge ne Beltoje

Nje aksion blic eshte zhvilluar nga policia e shkodres ne oret e drekes, qe sipas informacioneve paraprake ka ardhur pas nje hetimi disa javor...

Droga, 2 ne pranga dhe 1 ne kerkim

Policia e Shkodres i shpalli në kërkim ndërsa kolegët e Lezhës arritën t’i vënë në pranga. Kjo është historia e shtetasve Fran Frroku 49...

Artikujt e fundit