Saturday, January 19, 2019

226 kg kanabis në cilindra nga Shqipëria në Turqi përmes Maqedonisë

Autoritetet doganore greke kanë njoftuar sekuestrimin e një sasie të madhe droge që ishte nisur nga Shqipëria me destinacion Turqinë. Droga e llojit kanabis, me...

Trafiku i drogës nga Shqipëria në Itali, dënohet shqiptari me të...

Gjykata e Barit ka dënuar me burgim midis 10 vjet dhe 20 muaj si dhe 20 vjet e 4 muaj, secilin prej tetë prej...

Pronarë të një ferme kanabisi me vlerë 750 mijë euro, dënohen...

Një gjykatë britanike ka dhënë dënimet për një bande shqiptare që merreshin me prodhimin dhe trafikimin e lëndëve narkotike. Banda shqiptare e përbërë nga...

Vrau dy shtetas në Dajç, Prokuroria e Shkodrës kërkon burg përjetë...

Prokuroria e Shkodres kerkon burg perjete per Miklovan Parubin, autorin e vrasjes se dy shtetasve dhe plagosjen e 4 te tjereve ne Dajc te...

Aksident në rrugën e Dajcit, motorçikleta përplaset me një autoveturë, dy...

Nje aksident ka ndodhur ne oret e para te dites se sotme ne rrugen e Dajçit, nje motorçiklete eshte perplasur me nje makine, ku...

Pastrim parash me ortak ish-ministrin gjeorgjian, zbulohet pronari i ‘Gulf’ në...

  Top Channel zbulon se pas kompanisë offshore që zotëronte Gulf në Shqipëri qëndron gjeorgjiani Aleksandre Gogokhia, i përfshirë në pastrim parash me ortak biznesi...

Itali, kapet gomonia me 1 ton drogë, pranga skafistit shqiptar

Policia financiare italiane ka sekuestruar  një  gomone me 1 ton marijuanë e nisur nga Shqipëria drejt Italisë. Në pranga është vënë skafisti shqiptar N.M...

Gruaja 13 vite më e re i ikën nga shtëpia, alarmohet...

Shtetasi L.B nga Kurbini ka denoncuar në polici se gruaja e tij 13 vite më e rë është larguar nga shtëpia. Shtetësja E.B 27-vjeçe është...

Gruaja gjen te shoqin varur me litar,ja çfare thote policia

Një 60 vjeçar është gjetur i pajetë në banesë nga bashkëshortja e tij. 60-vjeçari nga Dropulli me iniciale DH. P është vetëvarur në banesën e...

Muriqan, arrestohet i riu duke transportuar kanabis

Një 26 vjeçar është arrestuar nga policia në pikën e kalimit kufitar të Muriqanit, pasi është kapur duke transportuar lëndë narkotike. Në pranga përfundoi...

Artikujt e fundit