Thursday, October 18, 2018

Homazh protestë për vdekjen e Florenc Beqirajt, kërkohet zbardhja e të...

Me lule dhe qirinj në duar dhjetëra qytetarë kanë zhvilluar një homazh protestë  për Florenc Beqirajn i cili vdiq në Francë. Qytetarët dhe përfaqësues të...

Këshilltarët e Presidentit në familjen e Florenc Beqirajt: Po punojmë për...

Një përfaqësi e Presidentit Ilir Meta kanë vizituar sot familjen e Florenc Beqirajt në Shkodër. Këshillitari i Presidentit, Tedi Blushi ka deklaruar se Presidenti po...

Media franceze: Florenci kishte hequr dorë nga kërkesa për azil. Do...

“Fotot janë të tmerrshme. Në shtratin e tij në Spitalin e Veriut, një djalë i ri 22 vjeç, Florenc Beqiraj, i shtrirë në një...

Sherr masiv mes shqiptarëve dhe serbëve në Zvicër, katër të plagosur

Në një sherr masiv që ka ndodhur në një ndërtesë banimi në qytetin e Bazelit dy net më parë katër persona kanë pësuar lëndime...

Itali, arrestohet 21-vjeçari shqiptar, vodhi sende me vlerë 6 mijë euro...

Një 21-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia italiane në qytetin e Montevarcit, pasi kishte vjedhur një shtëpi. Mediat italiane raportojnë se shqiptari, identiteti i të...

“Mesazhe e veprime të turpshme”, si u dënua 44-vjeçari për ngacmimin...

Një 44-vjeçar nga Shkodra u dënua në tetor të këtij viti, me 8 muaj burg, pasi u gjet se kishte ngacmuar seksualisht mbesën e...

Vdekja e Beqirajt në Francë, Basha: Përgjegjësi i largimit të shqiptarëve...

Kryetari i PD, Lulzim Basha reagoi në lidhje me vdekjen e 23-vjeçarit shqiptar në Francë. Në një status në FB, Basha e quan lajm...

Mesazhi prekës i deputetit te LSI-se për Florenc Beqirajn…

Deputeti i LSI, Lefter Koka ka reaguar në lidhje me vdekjen e Florenc Beqirajt në Francë. Në një status në FB Koka i shpreh...

Pas vdekjes së Florencit, edhe Berisha ka një mesazh

Ish-kryeministri Sali Berisha  ka reaguar sot në lidhje me vdekjen e 23-vjeçarit, Florenc Beqiraj në Francë, duke e konsideruar një krim të shëmtuar. Përmes një...

Vdes astronauti i pare qe udhetoi ne hapesire i palidhur

Ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçari astronauti amerikan, Bruce McCandless, njeriu i parë që udhëtoi në hapësirë i palidhur. Gjatë misionit  të vitit 1969 “Apollo...

Artikujt e fundit