Sunday, March 29, 2020

Viktima e gjashtë me COVID-19, vdes 71-vjeçarja që vuante nga hipertensioni

  Regjistrohet viktima e gjashtë nga koronavirusi në vendin tonë. Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana,  e konfirmuar me COVID-19, e...

Shkon në 33 numri i mjekëve të vdekur nga koronavirusi në...

  Edhe 4 mjekë të tjerë kanë humbur jetën nga koronavirusi në Itali, duke e çuar numrin e bluzave të bardha që kanë vdekur nga...

Sërish bilanc tragjik në Itali, 683 persona të vdekur në 24...

  Rritet sërish numri i personave që kanë humbur jetën nga COVID-19 në Itali. Në 24 orët ë fundit në shtetin fqinj kanë vdekur 683...

Maqedonia e Veriut shënon viktimën e tretë me koronavirus

  Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut. Pasditen e sotme ndërroi jetë një grua nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës. Alije Mustafa...

Itali/ Rritet sërish numri, 743 viktima në 24 orë, 69 176...

  Dita e sotme ka rënduar përsëri kurbën e përhapjes së pandemisë së koronavirusit në Itali. Numri i viktimave gjatë 24 orëve të fundit është 743...

Rritje e frikshme në Nju Jork/ Numri i infektimeve me koronavirus,...

  Në SHBA numri i të prekurve me COVID-19 ka arritur në rreth 46,500, me rreth 600 të vdekur dhe sëmundja ka prekur të gjitha...

Itali/ 601 viktima në 24 orë, mbi 6 mijë të vdekur...

  ITALI Italia merr një tjetër goditje të fortë nga pandamia që mban emrin COVID-19. Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë kanë humbur jetën...

COVID-19/ 358 mijë të infektuar në gjithë botën dhe mbi 15...

  Shifrat e datës së sotme, e hënë 23 mars 2020, në nivel global tregojnë se numri i të infektuarve është 357 880. Viktima janë 15 427. Të...

I riu shqiptar i infektuar me Covid-19 pështyn 14 policë grekë,...

  Një 26-vjecar shqiptar është kapur sot në Greqi, pasi ka thyer karantinën dhe dyshohet se ishte i infektuar me COVID-19. Mësohet se i riu...

Ndërron jetë në spitalin infektiv pacienti 43-vjeçar, viktima e 4 me...

  Rëndohet bilanci i viktimave me COVID 19 në vend.  Gjatë mëngjesit të sotëm ndërroi jetë një pacient 43-vjeçar i shtruar në spitalin Infektiv, i...

Artikujt e fundit