Tuesday, October 16, 2018

Greqi/Shqiptari digjet i gjallë në makinë

Një ngjarje horror ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “Vuliagmeni” në Athinë, ku një person është djegur i gjallë brenda makinës. Hetuesit grekë thonë...

Arrestohet zjarrfikësi në Pukë, e fundos ajo çfarë iu gjet në...

Një punonjës i Zjarrfikëses në Pukë është arrestuar sot, pasi nga kontrolli në banesë iu gjetën municione. PolIcia bën me dije se kishte mbledhur...

Shkatërrohet banda e trafikut të drogës Shqipëri-Holandë-Itali/ Sekuestrohet 1 ton kanabis,...

Një bandë e trafikut ndërkombëtar të drogës është shkatërruar ditën e sotme gjatë një operacioni të madh të zhvilluar nga policia e Firences. Rreth...

Nuk paraqiten dëshmitarët, shtyhet seanca ndaj Shullazit te Krimet e Rënda

Shtyhet seanca ndaj Emiljano Shullazit në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Shkak për shtyrjen e seancës së sotme është bërë mosparaqitja e dëshmitarëve. Sot pritej...

Transportonte 20 kg kanabis me “Suzuki”, arrestohen dy persona në Dibër

Një sasi prej 20 kg lëndë narkotike kanabis sativa është sekuestruar nga policia e Dibrës gjatë një operacioni të koduar “Ura e Muhurrit”. Burime zyrtare...

ARRESTOHET NË SHKODËR I SHUMË KËRKUARI PËR TRAFIK DROGE (EMRI)

Shkodër Vijon puna për kapjen dhe ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim Me datë me 15.11.2017, nga...

Mediat gjermane: Shqipëria, vendi ku ka lulëzuar krimi dhe kanabisi

Media gjermane “BR24” i ka kushtuar një artikull fenomenit të kanabisit në Shqipëri. Ata e përshkruajnë Shqipërinë si një vend ku ka lulëzuar krimi...

“Ndalesa e fundit” kapen 70 kg droge

Policia arreston 2 shtetas, 3 i shpall ne kerkim te gjithe nga F. Kruja Një tjetër operacion policor antidrogë të koduar “ndalesa e fundit” finalizoi...

Sekuestrohen 70 kg lëndë narkotike Cannabis në Han të Hotit, 2...

Malësi e Madhe, Shkodër Finalizohet me sukses operacioni “NDALESA E FUNDIT” Sekuestrohen rreth 70 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa Arrestohen në flagrancë 2 shtetas dhe shpallen në...

LAJMI I FUNDIT/ E zë masivi i gurëve, humb jetën 20-vjecari...

Një minator ka humbur jetën teksa ishte duke punuar në minierën e Bulqizës. Mësohet se viktima është Eduard Dama 20 vjeç, të cilit i...

Artikujt e fundit