Thursday, September 20, 2018

Humbja 16 vjecare e Lush Djegësina

Që nga viti 1998 nuk ka dëgjuar asgjë për të birin e saj të vetëm Lush Djegësina, i cili punonte në Selanik të Greqisë…. Sose...

Shkodra “kryeqyteti” i kanabisit

Dikur ishte Lazarati, tani “kryeqyteti i kanabisit” është Shkodra. Ky është përfundimi i raportit sekret të organeve ligjzbatuese në Shqipëri i cili liston plot...

Zjarr ne nje hotel ne Shengjin

Një hotel në bregdetin e Shëngjinit u përfshi nga flakët mbrëmjen e së hënës, por fatmirësisht nuk pati të lënduar vetëm deme materiale. Flakët...

Zbardhet plagosja ne qender te qytetit

Policia e Shkodrws ka arritur tw zbardh ngjarjen e mbrwmjes sw tw dielws nw qwndwr tw Shkodrws. Nw komunikaten zyrtare tw policisw thuhet se:...

Arrest me burg per Martin Zefin

Arrest me burg është masa e sigurisë e caktuar nga Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër për shtetasin Martin Zefi autorin e vrasjes së...

Oblika një ditë pas ngjarjes

I është afruar nga pas duke komunikuar me viktimen dhe në pabesi e ka qëlluar me thikë tre herë, pasi I ka kërkuar të...

Vritet me thike punonjesi i OSHEE

Një punonjës i OSHEE u vra me thikë mbrëmjen e së enjtes në Shkodër. Viktima është Zamir Velaj, 55 vjec, ndërsa autori i ngjarjes...

Grabitje me dhune ne Lezhe

Shfaqen maskat serish në Lezhë, ku është vjedhur një banesë nën kërcënim e dhunë. Rreth orëve te para te mengjesit te dites se marte,...

Dy aksidente pasdreken e te shtunes

PASDREKJA E DITES SE SHTUNE DHE NE MBREMJE, ESHTE SHOQERUAR ME DY AKSIDENTE NE SHKODER, POR FATMIRESISHT NUK KA PATUR...

Zjarr ne shkollen “Salo Halili”

Ne oret mbermjes te dites se shtune eshte perfshire nga zjarri nje klase ne shkollen nentevjeçare “Salo Halili”...

Artikujt e fundit