Tuesday, November 20, 2018

Burg për jetë për “Kasapin e Bosnjes” Mlladic, Gjykata e Hages...

Ratko Mlladiç shpallet fajtor për krime lufte.  Ai është  dënuar me burgim të përjetshëm sot nga Gjykata e Hages. Më herët ai u nxor  jashtë...

Shqiptari ndalohet nga policia për mungesë siguracioni por i gjendet në...

Policia italiane ka ndaluar dje në Leçe një 30-vjeçar shqiptar, rezident në Lizzanello që lëvizte më një “Renault twingo”. I riu është ndaluar për një...

Prostitucioni, dalin para gjykatës Tata me 4 vajzat që shfrytëzonte 

Gjashtë të arrestuarit në kuadër të operacionit “Balerina” në Shkodër kanë dalë këtë paradite për masë sigurie para gjykatës. Rinard (Federik) Tata, Kastriot Musa dhe...

Prostitucioni, dalin para gjykatës Tata me 4 vajzat që shfrytëzonte 

Gjashtë të arrestuarit në kuadër të operacionit “Balerina” në Shkodër kanë dalë këtë paradite për masë sigurie para gjykatës. Rinard (Federik) Tata, Kastriot Musa dhe...

LAJMI I FUNDIT/ Shkrumbohet banesa e dhënë me qera në Shkodër,...

Një shtëpi private në afërsi të shkollës së mesme “Oso Kuka” në Shkodër është djegur. Në momentin e rënies së zjarrit askush nuk ishte...

“Florianin e lanë rojet e burgut të vdiste”, dëshmia e të...

Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi sot në burgun e Shën Kollit, ku një 20-vjeccar vrau veten, vjen një dëshmi. Florian Kodra nga Shkodra,...

LAJMI I FUNDIT/ Shkrumbohet banesa e dhënë me qera në Shkodër,...

Një shtëpi private në afërsi të shkollës së mesme “Oso Kuka” në Shkodër është djegur. Në momentin e rënies së zjarrit askush nuk ishte...

“Të rinjtë shqiptarë konsumojnë 2.3 miliardë dollarë kokainë”

Ish-zv/ministri i Financave, Florion Mima i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, thotë se të rinjtë shqiptar konsumojnë 2.3 miliardë dollarë kokainë. Mima: Ka...

Aksident në aksin Fushë Krujë-Laç, vdes tragjikisht 23-vjeçarja (Emri)

FUSHE KRUJE– Një aksident me pasojë një të vdekur ka ndodhur rreth mesditës së sotme në aksin rrugor Fushë Krujë-Laç. Mësohet se një makinë...

LAJM I FUNDIT/ Gjendet i varur një i dënuar nga Shkodra...

Një 20 vjeçar është gjetur i varur në burgun e Shën Kollit. Florjan Kodra ishte dënuar për veprën penale 'Vrasjë mbetur në tentativë' dhe 'Armëmbajtje...

Artikujt e fundit