Monday, January 22, 2018

Kapet me 1 ton droge ne Mal te Zi biznesmeni nga...

Policia e Malit të Zi ka vënë në pranga 11 persona, gjatë operacionit të koduar “Trik” ose “Mashtrimi”, i nisur prej një viti. Gjatë...

Shtyhet seanca për Emiljano Shullazin, mungon dëshmitari

Edhe sot është shtyrë seanca për Emiljano Shullazin dhe shkak është bërë mungesa e dëshmitarit Jani Zaka. Në seancën e javës së kaluar ka qenë...

Vrasja e 35-vjeçarit në Shkodër, policia zbardh ngjarjen: Autori i kërkoi...

Zbardhet ngjarja e ndodhur diten e djeshme në Shkodër, ku një 35-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri. Angjelin Shkami, banues në Pulaj, në Velipojë,...

Tre plumba në kokë shkodranit për borxhin e pashlyer, autori kishte...

Policia e Shkodrës është vënë në kërkim të autorit të dyshuar për vrasjen e një 32-vjeçari ditën e djeshme më Shkodër. Angjelin Shkami, banues...

Ekzekutimi i 32-vjeçarit në Shkodër, policia shoqëron 30 persona

  Policia e Shkodrës ka shoqëruar rreth 30 persona të cilët dyshohet se mund të kenë lidhje me ngjarjen, ku u vra 32-vjeçari Angjelin Shkambi.

Dhunohet dhe tentohet të grabitet Kisha e Shën Sotirit në Korçë...

Kisha e Shën Sotirit në qytetin e Korçës është dhunuar gjatë natës së kaluar nga persona ende të paidentifikuar. Përpos dëmtimeve të konsiderueshme, dhunuesit...

Prokuroria e Katanias mbyll hetimet për “Habilajt”, nuk përmendet emri i...

Prokuroria e Katanis ka mbyllur hetimet për çështjen "Habilaj", ndërkohë që sipas mediave italiane nuk përmendet emri i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Në listën...

6 mijë euro për të shkuar në Francë për azil, arrestohet...

Një punonjës i policisë kufitare është arrestuar nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm nën akuzën e mitmarrjes për kalimin e kufirit, ndërsa në pranga...

Shkoder, ekzekutohet me bresheri kallashnikovi brenda ne automjet 32 vjeçari sapo...

Me datë 17.12.2017, rreth orës 11:10, Salla Operative është njoftuar se në rrugën që të çon tek varrezat e “Stom Golemit”, një person në...

LAJM I FUNDIT/ Vrasje me armë zjarri në Shkodër, nuk dihen...

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur në Shkodër paraditen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në Stom Golem në afërsi të varrezave. , rreth orës...

Artikujt e fundit