Saturday, February 23, 2019

Arrestohet korrieri shqiptar, u kap me 65 mijë euro kokainë në...

Një korrier shqiptar droge u arrestua nga policia italiane në autostradën A / 1 në zonën e Arezzo-s. Në pranga ka përfunduar një 26 vjeçar...

Operacion antidrogë në Itali, arrestohen dhe disa shqiptarë

  Me urdhër të Prokurorisë italiane e vendim të Gjykatës së Raguzës janë ekzekutuar urdhërndalimet për 18 persona, mes tyre shtetas shqiptarë, tunizianë dhe italianë....

Lamtumirë Ariela! E veshur nuse, përcillet në banesën e fundit

E veshur me të bardha, një ëndërr qe nuk mundi ta realizonte sa ishte gjalle, është përcjell sot për në banesën e fundit 21-vjeçarja...

100 mijë lekë për të mos paguar doganën, 4 policë në...

SHÇBA ka arrestuar katër punonjës të Policisë kufitare të Bllatës në Dibër, për korrupsion dhe kontrabandë. Operacioni “Trebishti” u finalizua me arrestimin e 4 punonjësve të...

Fushë – Krujë, shpërthen një granate dore pranë një magazine…

  Një shpërthim raportoohet të ketë ndodhur pak minuta më parë në Fushë-Krujë. Një granatë dore është hedhur pranë një magazine. Ndërsa mësohet se fatmirësisht nuk ka...

Gjykata e Krimeve të Rënda, zgjaten me 3 muaj të tjerë...

Gjykata e Krimeve të Rënda vendos zgjatjen me tre muaj të hetimeve për ish-Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Vendimi u mor pas kërkesës së organit...

Ulet numri i aksidenteve në 2017, Shkodra ndër qytetet me më...

Viti 2017 ka shënuar një rënie si të numrit të aksidenteve, ashtu dhe të vdekjeve të lidhura me to. Sipas të dhënave të INSTAT,...

“Ka dy plagë në kokë”, mjeku tregon detajet: 23-vjeçari mund të...

Mjeku i Spitalit të Traumës që ka nën vëzhgim 23-vjeçarin Aldison Beluli që vrau të dashurën dhe më pas qëlloi veten ka pohuar se...

I kërkuar për vjedhje në Shqipëri, policia i jep fund pushimeve...

Mbi të ishte lëshuar një urdhër kërkim ndërkombëtar. Në urdhër-arrestin e lëshuar nga autoriteti gjyqësor shqiptar, kërkohej ekstradimi i tij, pas një dënimi me...

Detaje nga krimi i pasionit/ ‘O unë ose asnjë tjetër’, fjalët...

Detaje të reja dalin në dritë nga krimi makabër dje në kryeqytet, ku 23-vjeçari Aldison Belulaj qëlloi për vdekje 21-vjeçaren Ariela Murati. E gjithë...

Artikujt e fundit