Saturday, January 19, 2019

TRAGJIKE, VDES NJË MINATOR NË BULQIZË

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mëngjesin e sotëm në minierën e Bulqizës. Një minator vetëm 33 vjeç ka humbur jetën gjatë punës. Paraprakisht, dyshohet se shkak...

Sekuestrohen 50 kg kanabis dhe arme zjarri, policia arreston 2 persona

Strukturat e Sektorit Kundër Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore Shkodër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Pukë dhe Repartin FNSH Shkodër në bazë...

Lezhe, shkrumbohet banesa, humb jeten 85 vjecari

Lezhë Informacion paraprak Me datë 25.10.2017, ora 11:15 është marrë njoftim se në një banesë në Rrilë ka rënë zjarr. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet policore...

Zjarri ne Lezhe, humbet jeten 85 vjecarja

Lezhë Informacion paraprak Me datë 25.10.2017, ora 11:15 është marrë njoftim se në një banesë në Rrilë ka rënë zjarr. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet policore...

Lezhe, banesa perfshihet nga flaket. Dyshohet per viktima

Një banesë në fshatin Rrile të Lezhës është përfshirë nga flakët, pak minuta më parë dhe dyshohet se ka humbur jetën një i moshuar. Sipas...

Atentati në Lezhë, Ja kush ishte objektivi. 18 të shoqëruar

 Policia e Lezhës në një deklaratë për mediat pohoi se 18 persona janë shoqëruar lidhur me ngjarjen e djeshme dje në Shëngjin, ku mbetën...

Prej 20 ditesh jane ekzekutuar 116 civile nga ISIS

Aktivistët sirianë thonë se grupi ekstremist, Shteti Islamik (IS), ka vrarë 116 vetë, ndërkohë që ky grup e kishte kontrollin në qytetin qendror, al-Karjatajan,...

Kush eshte shqiptari qe u qellua nje nate me pare ne...

Shqiptari 39-vjeçar i qëlluar për vdekje një natë më parë në qytetin e Torinos është identifikuar si Shpëtim Frashëri, i njohur me nofkën “Çimi”. Mediat...

Aksident në Lezhë, makina përplas për vdekje kalimtarin

 Më datë 23.10.2017, rreth orës 14:00 në aksin rrugor Lezhë – Rraboshtë, rrugë urbane dytësore, ka ndodhur një aksident me pasoja. Në vendngjarje kanë mbërritur...

Shengjin, plagosen me arme dy kembesore

  Njoftimi i policisë: Më datë 22.10.2017, rreth orës 18:30, është marrë njoftim se në Shëngjin ka ndodhur një plagosje me armë zjarri. Menjëherë në vendngjarje kanë...

Artikujt e fundit