Monday, January 22, 2018

Deputeti i LSI shpreh ngushellimet: Ndarja nga jeta e Jonuz Musliut...

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të kryetarit të Këshillit Kombëtar të shqiptarëve në Luginën e Preshevës,...

Vrasja e komisar Lamajt, Kushtetuesja rrëzon kërkesën e Arben Frrokut për...

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e Arben Frrokut për rigjykim në lidhje me vrasjen e Komisar Dritan Lamaj. Arben Frroku është dënuar nga Gjykata e...

Lezhë , arrestohet në flagrancë 25 vjeçari, shpërndante lëndë narkotike të...

Kurbin/  Sekuestrohen lëndë narkotike e dyshuar “Kokainë”, e ndarë në doza. Në vijim të punës për kontrollin e territorit, parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë...

Pranga 6 shqiptarëve në Itali për trafik droge, një vit më...

Gjashtë shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohen se janë pjesë e një bande kriminale. Mediat italiane raportojnë se bëhet fjalë...

SHBA, arrestohen 11 shqiptarë si pjesë e një bande të trafikut...

  Pothuajse një duzinë anëtarësh shqiptarë të një bande të drogës me bazë në Staten Island, u arrestuan të mërkurën herët në Shtetet e Bashkuara. 11...

Ndahet nga jeta në moshen 63-vjeçare, ish-futbollisti Dinamos dhe Kombëtares kuqezi

lir Luarasi, ish-futbollist i Dinamos dhe kombëtares shqiptare, është ndarë sot nga jeta në moshën 63-vjeçare. Luaresi, një nga portierët më të shquar në...

Del autopsia, ja sa plumba u gjetën në trupin e Ivanoviç

Ka përfunduar autopsia për kryetarin e Iniciativës Qytetare SPD, Oliver Ivanovicc, i vrarë sot në Mitrovicë të Veriut.     Në trupin e tij ekspertët mjekoligjorë kanë...

Shembet ura ne Kolumbi, humbin jeten dhjete puntore, 8 te tjere...

Dhjetë punëtorë kanë humbur jetën dhe tetë të tjerë janë plagosur gjatë shembjes së një urë në ndërtim, jo shumë larg nga Bogota. Struktura ishte...

FOTO EKSKLUZIVE /Përplasen dy makina në Tiranë, njëra godet kalimtarin

Një aksident rrugor ka ndodhur këtë të martë përpara selisë së Kryeministrisë, në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Dy automjete janë përplasur në Bulevard dhe njëri...

Arrestohet 22 vjeçari nga Shkodra, Rrasa i kerkuar nderkombetarisht, rrezikon burg...

Një 22 vjeçar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga Policia në aeroportin e Rinasit, ndërsa po tentonte të linte Shqipërinë. Në pranga...

Artikujt e fundit