Monday, June 24, 2019

Udhëtonin me 6 kg kanabis në ”Volkswagen”, arrestohen dy të rinjtë

  Dy të rinj janë arrestuar nga policia e Vlorës për veprën penale të ''Prodhimit dhe shitjes së narkotikëve, kryer në bashkëpunim''. Në pranga ranë David...

Qëlloi për vdekje gjyqtaren në mes të Tiranës, ish-burri rrezikon burgim...

Fadil Kasemi, personi i vënë nën akuzë për vrasjen e ish-bashkëshortes së tij, gjyqtares Fildez Hafizi, nuk do të përfitojë gjykim të shkurtuar. Në seancën...

Dritan Gina kallëzon Arta Markun për shpërdorim detyre

  Ish-kreu i prokurorisë së Elbasanit, Dritan Gina, do depozitojë kallëzim penal për kryeprokuroren Arta Marku. Kallëzimi penal pritet që të depozitohet sot nga Gina...

Aksidentoi me qellim vrasjen e dy personave, shpallet ne kerkim 36-vjecari

Pukë, Fushë Arrëz Më datë 09.01.2018 nga strukturat e Komisariatit të Policisë Pukë u bë shpallja në kërkim dhe po punohet për kapjen dhe arrestimin...

Çifti shqiptar që humbi jetën në aksidentin tragjik në Greqi (foto)

Një aksident tragjik i mori jetën një çifti shqiptar në Greqi. Makina me të cilën udhëtonin u përplas me trafikndarësen metalike të shtunën në...

Vrau ish-gruan gjyqtare, shtyhet gjyqi i Fadil Kasemit. Zbulohet arsyeja

Ndonëse sot ishte parashikuar që të zhvillohej gjyqi për Fadil Kasemin, i cili ndodhet pas hekurave pasi akuzohet se vrau ish-gruan gjyqtare, Fildez Hafizi. Mësohet...

Rrahu barbarisht gruan dhe i theu kafkën fëmijës, boksieri shqiptar del...

Një kikbokser shqiptar ka dalë para bankës së të akuzuarit në Gjykatën Penale të Bazelit, pasi akuzohet se ka tentuar që të vrasë bashkëshorten...

Mungojnë përfaqësuesit e prokurorisë, shtyhet seanca ndaj Tom Doshit

Shtyhet sërish seanca gjyqësore ndaj deputetit Tom Doshi. Shkak është bërë mungesa e organit të akuzës. Përfaqësuesit e prokurorisë nuk janë paraqitur për të...

Kryeprokurorja e përkohshme e liroi nga detyra, Rovena Gashi padit Arta...

Pasi u lirua nga detyra, ish-drejtuesja e Sektorit të Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme Rovena Gashi ka reaguar ndaj vendimit te kryeprokurores së re...

Trafik droge dhe kontrabandë në Itali, 9 të arrestuar, mes tyre...

Policia e Brindisit ka vënë në pranga 9 persona, mes tyre shqiptarë dhe italianë, pasi akuzohen të përfshirë në trafik të lëndëve narkotike. Mediat italiane...

Artikujt e fundit