Saturday, August 24, 2019

Shiptari kapet në makinë me kokainë që kap vlerën 1 mln...

Një 34 vjeçar shqiptar është arrestuar pasi u kap teksa po drejtonte një makinë poshtë tapicerisë të së cilës u gjetën 6.7 kg kokainë...

‘Hajdutët e energjisë’, OSHEE: Brenda 2 ditëve u zbuluan 16 raste...

Në rajonin e Shkodrës, ku përfshihet edhe Lezha dhe Puka OSHEE vijon kontrollet për verifikimin e abonentëve në kuadër të aksionit kundër vjedhjes së...

Aksident në Trevi, nëna e tre fëmijëve shqiptarë në gjendje të...

Një shqiptare 20 vjeçe, nënë e tre fëmijëve, ka mbetur e plagosur rëndë në një aksident të ndodhur rreh orës 17 në Trevi, raportojnë...

‘Do vras vetën nëse s’takoj Arta Markun’, një person kërcënon para...

Një person kërcënon se do të vrasë veten para Prokurorisë së Përgjithshme. Personi kërkon të takojë kryeprokuroren e re Arta Marku. “Do vras vetën nëse...

Operacion i përbashkët me Italinë, sekuestrohen 217 kg marijuanë, në pranga...

  Një operacion i përbashkët mes Policisë Kufitare dhe forcave Policore Italiane ka sjellë në kapjen dhe sekuestrimin e një sasie prej 217 kg lënde...

Italia e kthen në Shqipëri, 41-vjeçari arrestohet pas 18 vitesh për...

Ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim kombëtar për veprën penale "Vjedhje me pasojë vdekjen", me identitet të dyfishtë. Me datë 18.01.2018, nga policia italiane...

Greqi, arrestohet shqiptari që trafikonte kokainë

Një 41-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia helenë me akuzën e trafikut të kokainës dhe hashashit. Siç raportojnë mediat greke operacioni është zhvilluar në Halkidiki ku...

Muriqan, policia sekuestron mbi 4 kg droge. Arrestohet trafikanti

Shkodër. Policia Kufitare e Muriqanit sekuestron 4 kilogramë e 476 gramë heroinë, arreston trafikantin e dyshuar Shërbimet e Policisë Kufitare në vijim të punës për parandalimin...

Meta: Ngushëllime të sinqerta për ndarjen nga jeta të patriotit të...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, shpreh dhimbjen e thellë dhe ngushëllimet e sinqerta për ndarjen nga jeta të Kryetarit të Këshillit Nacional të Shqiptarëve...

Deputeti i LSI shpreh ngushellimet: Ndarja nga jeta e Jonuz Musliut...

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të kryetarit të Këshillit Kombëtar të shqiptarëve në Luginën e Preshevës,...

Artikujt e fundit