Saturday, June 15, 2019

Ndalohet nga policia 20 vjeçari i dyshuar per plagosje me arme...

  Dokumentohet ngjarja e ndodhur me datë 20.05.2017, ku ka mbetur i plagosur me armë zjarri, shtetasi E. Z, rreth 23 vjeç, banues në Vau...

LAJM I FUNDIT/ Apeli lë në burg Shkëlqim Mirin, gjyqtari prej...

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka lënë në burg gjyqtarin Shkëlqim Miri Gjyqtari Shkëlqim Miri është shtruar në spitalin e burgut dhe ndodhet...

Lëvizjet e fundit jashtë vendit të 3 ish-zyrtarëve të Policisë, ishin...

Tre ish-drejtuesit e Policisë së Vlorës kanë qenë nën hetim, që prej ditëve të fundit të muajit tetor, si të dyshuar për implikim në...

Detaje/ Si tentoi të vetëvritet me çarçaf një tjetër i dënuar...

Disa ditë më parë në burgun e Shënkollit, një i ri i burgosur i dha fund jetës me çarçaf duke u varur në dushe....

Dekonspirohet ambasadori Lu/ 200 mijë euro për ti fshirë emrin nga...

Një denoncim është bërë publik në rrjetet sociale nga Dardan Gashi në lidhje me një skandal të vërtetë. Bëhet fjalë për një ryshfet që...

‘Jeta jonë, skëterrë’!Dëshmia e dy prindërve të gjyqtares shkodrane Hafizi…

  Dy prindërit e gjyqtares Fildeze Hafizi të vrarë nga ish-bashkëshorti i saj Fadil Kasemi, janë thirrur në prokurorinë e Krimeve të Rënda, ku kanë...

DALIN PAMJET, SI U ARRESTUA “BOSI I KOKAINËS” NË ITALI, I...

Policia italiane ka publikuar pamjet e operacionit, që goditi një grup kriminal të trafikimit të lëndë narkotike në disa shtete. Mes të arrestuarve ishte edhe...

Policia greke kap gomonen me drogë që vinte nga Shqipëria, shkëmben...

Policia greke ka ndërmarrë një operacion të madh anti-drogë nga deti dhe ajri, ndërsa ka pikasur një gomone në ujërat në veri të Korfuzit,...

AFP për rastin “Tahiri”: Shqipëria ka probleme me lidhjet midis trafikantëve...

Agjencia franceze e lajmeve AFP, në një artikull të saj për rastin e Saimir Tahirit, shkruan sot se kjo çështje dëmton Shqipërinë në rrugën...

Raporti i Eurostat për rrugët më të rrezikshme, Shqipëria kryeson për...

Shqipëria rezulton ndër vendet më të rrezikshme, për shkak viktimave të shkaktuara në rrugë. Sipas studimit, përdoruesit e rrugëve në Shqipëri, janë tepër të...

Artikujt e fundit