Monday, March 25, 2019

Polici perleshet me qytetaret

Rastet kur qytetarët konfliktohen me policinë apo edhe anasjelltas nuk kane fund ne shqiperi. Ngjarja e radhes vjen nga qyteti i Lezhes ku nje...

Finalizohet me sukses operacioni anti-drogë “DEADFALL”

Finalizohet me sukses operacioni anti-drogë "DEADFALL" Asgjësohen në 24 parcela 5671 bimë narkotike "Cannabis -Sattiva" Arrestohen në flagrancë 3 shtetas të dyshuar si kultivues Në vijim të...

Aksident në Shkodër-Mjedë

Një aksident ku për pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën ka ndodhur në segmentin rrugor Shkodër-Mjedë në...

Aksident ne hyrje te qytetit

Nje aksident i lehte ka ndodhur te rreth-rrotullimi ne hyrje te qytetit. Nje trailer ka perplasur nje automjet por pa deme ne njerez. Shkak eshte...

Ne burg autoret dhe objektivi i sulmit

Gjykata e Shkodrës ka qënë në sinkron me kërkesën e prokurorisë duke i lënë në burg autorët e atentatit të katër ditëve më parë...

Humbja 16 vjecare e Lush Djegësina

Që nga viti 1998 nuk ka dëgjuar asgjë për të birin e saj të vetëm Lush Djegësina, i cili punonte në Selanik të Greqisë…. Sose...

Shkodra “kryeqyteti” i kanabisit

Dikur ishte Lazarati, tani “kryeqyteti i kanabisit” është Shkodra. Ky është përfundimi i raportit sekret të organeve ligjzbatuese në Shqipëri i cili liston plot...

Zjarr ne nje hotel ne Shengjin

Një hotel në bregdetin e Shëngjinit u përfshi nga flakët mbrëmjen e së hënës, por fatmirësisht nuk pati të lënduar vetëm deme materiale. Flakët...

Zbardhet plagosja ne qender te qytetit

Policia e Shkodrws ka arritur tw zbardh ngjarjen e mbrwmjes sw tw dielws nw qwndwr tw Shkodrws. Nw komunikaten zyrtare tw policisw thuhet se:...

Arrest me burg per Martin Zefin

Arrest me burg është masa e sigurisë e caktuar nga Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër për shtetasin Martin Zefi autorin e vrasjes së...

Artikujt e fundit