Wednesday, May 22, 2019

6 vatra zjarri ne Malesine e Madhe

Disa vatra zjarri qe alarmuan Malesine e Madhe gjate oreve te fundit, u arriten te viheshin ne kontroll fale nderhyrjes nga ajri, si dhe...

Shtohen kontrollet në Rinas, 5 në pranga për falsifikim dokumentesh.

Policia Kufitare vijon punën për të përballuar fluksin e hyrje – daljeve të shtetasve që qarkullojnë nëpërmjet aeroportit të Rinasit. Njëkohësisht puna është përqendruar edhe...

Kanosi gruan, policia e arreston por i sekuestron edhe armen e...

Policia ka parandaluar  përshkallzimin e një konflikti familjar ku eshte sekuestruar  një armë zjarri dhe eshte arrestuar  poseduesi i armës , njëkohësisht dhe autor...

 Lezhë, polici humb jetën në aksident, po kthehej nga shërbimi

 Një efektiv i policisë kufitare të Shëngjinit humbi jetën, pasi automjeti me të cilin ai udhëtonte doli nga rruga. Aksidenti ndodhi rreth orës 05:00 të...

Aksident ne Vrake, perplasen dy automjete (foto nga vendi i ngjarjes)

Nje aksident ka ndodhur prane ures se Vrakes ne aksin Shkoder - Koplik. Dy automjete, nje Mercedes - Benz dhe nje Audi jane perplasur ne...

Asgjesohen 428 bime kanabis ne Pult

Shkodër Vijojnë kontrollet e territorit nga toka dhe ajri, për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Asgjësohen 428 bimë narkotike të llojit Cannabis Sattiva. Shpallen në kërkim...

Fushe Arrez, kanosen me arme te afermit me njeri tjetrin

Pukë- Fushë Arrëz Informacion Paraprak Më datë 11.08.2017, rreth orës 11:15, kemi marrë njoftim se në dalje të qytetit Fushë Arrëz, në rrugë, ka të shtëna...

Shqipëria në flakë, Emergjencat Civile: 19 vatra zjarri në 24 orë,...

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 19 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Elbasan, Vlorë, Gjirokastër. Në operacione për shuarjen...

57 vjeçaren e sulmojne qente e rruges, perplaset edhe me nje...

Aksident tek Bexhisteni ne hyrje te Shkodres. Qente e rruges  kane sulmuar 57 vjeçaren me inicialet F.D e cila po ecte me biciklete. Ne...

Skafi me 2.5 ton drogë nga Shqipëria, zbulohet letra që futi...

Shqipëria dhe Italia thellojnë hetimin në lidhje me linjën e trafikut të drogës, pjesë e së cilës ishte edhe gomonia me 2.5 tonë kanabis...

Artikujt e fundit