Sunday, January 24, 2021

Arrestohet ‘Fantazma’ shqiptare në Greqi, kapet me 32 kg drogë, përfshiu...

  Autoritetet greke kanë arrestuar në Atika të Athinës një 45 vjecar shhqiptar, nën akuzën e trafikut të lëndëve narkotike. Shqiptari i njohur për autoritetet për...

EMRI/ Vrasja e rapsodit dhe mikut të tij, arrestohet bashkëpunëtori i...

Arrestohet bashkëpunëtori i autorit të dyshuar të vrasjes me armë zjarri të Kol Murranin dhe shokun e këtij të fundit, Preng Simonin më 27...

Vrau vajzën dhe dhëndrin, shpallet i pafajshëm nga gjykata shqiptari në...

Osman Shaptafaj, i cili akuzohet se vrau vajzën bashkë me burrin e saj, i ka shpëtuar dënimit deri tani. Për shkak të pretendimeve se...

I shpallur në kërkim për pengmarrje, policia e Shkodrës arreston 26...

Policia e Shkodrës ka arrestuar një person me rrezikshmëri të lartë. Në pranga ka rënë shtetasi Françesk Vala 26 vjeç ndërsa bashkë me të...

Kushërinjtë sherr për pronën në Krujë, dy të arrestuar

Një konflikt pronësie ku janë përfshirë 4 persona raportohet se ka ndodhur në Krujë. Në pranga janë vënë 2 persona, kushërinj me njëri-tjetrin, Sh.V 40...

I sekuestrohen drogë, fishekë luftarak dhe tritol, pranga 46-vjeçarit në Kurbin

Policia në Lezhë ka goditur një rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje. Vihet në pranga një 46-vjeçar duke finalizuar...

Greqi, 65-vjeçari shqiptar gjendet i plagosur rëndë në kokë dhe gjoks

Një 65-vjeçar shqiptar u gjet i plagosur rëndë në oborrin e banesës ku jetonte në zonën Artemida në Attica. Në vendin e ngjarjes shkuan policia...

Rrëmbeu dhe përdhunoi shqiptaren, në kërkim greku me histori të errët...

Një 47 vjeçar grek është në kërkim të policisë pasi akuzohet për rrëmbimin dhe përdhunimin e një vajze shqiptare. 34 vjeçarja shprehet se ajo është...

Plagosi dajë e nip, gjykata e Kurbinit lë në burg 30-vjeçarin

  Gjykata e Kurbinit ka lënë në burg autorin e plagosjes së dyfishte të ndodhur në Mamurras pak ditë më parë. 30-vjeçari Aurel Shurbi, plagosi me...

Ambasadorja shqiptare në SHBA: Mbi 50 shqiptarë humbën betejën me...

  Numri i viktimave shqiptarë nga Kosova, Mali i zi, dhe Maqedonia e Veriut në ShBA të cilët kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19...

Artikujt e fundit