Wednesday, June 26, 2019

Zbardhet plagosja ne qender te qytetit

Policia e Shkodrws ka arritur tw zbardh ngjarjen e mbrwmjes sw tw dielws nw qwndwr tw Shkodrws. Nw komunikaten zyrtare tw policisw thuhet se:...

Arrest me burg per Martin Zefin

Arrest me burg është masa e sigurisë e caktuar nga Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër për shtetasin Martin Zefi autorin e vrasjes së...

Oblika një ditë pas ngjarjes

I është afruar nga pas duke komunikuar me viktimen dhe në pabesi e ka qëlluar me thikë tre herë, pasi I ka kërkuar të...

Vritet me thike punonjesi i OSHEE

Një punonjës i OSHEE u vra me thikë mbrëmjen e së enjtes në Shkodër. Viktima është Zamir Velaj, 55 vjec, ndërsa autori i ngjarjes...

Grabitje me dhune ne Lezhe

Shfaqen maskat serish në Lezhë, ku është vjedhur një banesë nën kërcënim e dhunë. Rreth orëve te para te mengjesit te dites se marte,...

Dy aksidente pasdreken e te shtunes

PASDREKJA E DITES SE SHTUNE DHE NE MBREMJE, ESHTE SHOQERUAR ME DY AKSIDENTE NE SHKODER, POR FATMIRESISHT NUK KA PATUR...

Zjarr ne shkollen “Salo Halili”

Ne oret mbermjes te dites se shtune eshte perfshire nga zjarri nje klase ne shkollen nentevjeçare “Salo Halili”...

Aksidentet ne rrugen Shkoder – Postrribe

Ne rrugen e Mesit, segmenti Hot i Ri, ka ndodhur nje aksident mbrëmjen e te shtunes rreth ore...

Aksident, humb jeten kembesori

Nje aksident i rende me pasoje vdekjen e nje personi ka ndodhur ne Manati, ne aksin e vjeter rrugor Lezhe – Milot. Mengjesin...

Aksidentohet turisti belg

Një 18 vjecar turist nga Belgjika është plagosur lehtë në kokë, teksa po drejtonte një motor uji. Nasim Benhadou nga Belgjika pasi ka marrë...

Artikujt e fundit