Wednesday, August 21, 2019

Apeli i Krimeve të Rënda shtyn gjyqin për Shullazin, seanca tjetër...

Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Emiljano Shullazit dhe bandës së tij në Apelin e Krimeve të Rënda. Shkak është bërë kërkesa e njërit prej avokatëve...

Forca Detare Shqiptare shpëton gomonen me 50 emigrantë

Forca Detare Shqiptare dhe anija "Butrinti" me mision në detin Egje kanë shpëtuar 50 emigrantë, të cilët ishin nisur nga Ceshme i Tuqisë drejt...

Padia për shpifje, mungesa e prokurorit shtyn gjyqin Berisha-Balla

Shtyhet gjyqi për padinë e Shkelzen Berishës ndaj kryetarit të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Shkak është bërë mosparaqitja në Gjykatën e Tiranës të...

Sekuestrohet një sasi kokaine në Qafë-Thanë, policia në kërkim të poseduesit

Sekuestrohet një sasi kokaine në pikën kufitare të Qafë-Thanës. Burime zyrtare thanë se në afërsi të territorit maqedonas është gjetur një pako me peshë...

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis në portin e Durrësit, pranga...

Policia Kufitare parandalon dhe  godet një rast të  tentativës për trafikim të lëndëve narkotike në portin e Durrësit. Uniformat blu kanë sekuestruar 55.5 kilogramë...

Droge nga Shqipëria drejt Italisë, arrestohen shqiptarë e italinë

  Në orët e para të mëngjesit të sotëm (23 korrik) policia e Bolonjës ka ekzekutuar urdhër arrestime ndaj disa shtetasve shqiptarë e italianë të...

Kapet 10.3 mln euro kokainë në Maltë, mediat: Vinte në Shqipëri

Kontejnerë që përmbanin kokainë me vlerë më shumë se 10 milionë euro janë konfiskuar nga Departamenti i Doganave të dielën në port në Maltë,...

LAJM I FUNDIT/ Jepet pretenca për Balilin, Prokuroria: 18 vite burg

Pas dështimit në tre seancave gjyqësore, prokurori Ened Nakuci dha sot pretencën për Klement Balilin dhe kërkoi 18 vjet burg. Ish-zyrtari i lartë akuzohet për...

Pukë, gjendet një predhë luftarake pranë banesave…

    Gjenden sërish municione në Pukë. Punonjësit e bashkisë po pastronin zonën kur kanë konstatuar predhën pranë një blloku banimi. Predha u gjet në sipërfaqe e ndryshkur.Edhe...

Lezhë, sekuestrohet pasuri me vlerë 5.2 mln euro

Në kuadër të operacionit "Forca e Ligjit", sekuestrohen rreth 5.2 mln euro llogari bankare dhe pasuri të paluajtshme të dy shtetasve, të dyshuara të...

Artikujt e fundit