Friday, July 19, 2019

Shqipëria si vend lufte, në 120 ditë 29 të vrarë…

Fillimi i vitit 2019 mund të konsiderohet i kobshëm sa i përket numrit të vrasjeve të ndodhura. Në 120 ditë kalendarike në Shqipëri janë...

Drejt mbylljes edhe 9 gjykata të tjera?!

Përveç Gjykatës Kushtetuese dhe asaj të Lartë që janë jashtë funksionimit, sistemi i drejtësisë pritet që të ketë probleme të tjerë në muajt në...

Akuzat për pastrim parash, reagojnë vëllezërit Sandesara: Sulme të motivuara politikisht

Grupi 'Sandesara', i themeluar nga dy vëllezërit indianë, të cilët kanë marrë shtetësi shqiptare ka reaguar për akuzat për pastrim parash dhe mashtrim bankar. Në...

Gazeta gjermane “Bild” publikon përgjimet mes Vangjush Dakos dhe Astrit Avdylajt

Gazeta gjermane BILD ka publikuar audiopërgjimet mes kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako dhe Astrit Avdylajt për blerjen e votave. Biseda e transkriptuar është në...

Laborator droge në Shqipëri, amerikanët dalin para gjyqit në SHBA

Pasi u arrestuan në Shqipëri dhe u ekstraduan drejt SHBA-së, Arbër Isaku dhe Vincent Decaro si edhe David Reichard po përballen me akuzat për...

Zbardhet dëshmia e vrasësit të H.Beqirit, “Shokun nuk e çoj me...

“Një shok që i them shok, nuk e çoj me vra. Kërkoj drejtësi”. Këto janë fjalët e Elvis Hoxhës në fund të seancës gjyqësore...

AKU bllokon 2.3 ton qumësht pluhur e 21 ton vaj palme

2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme janë bllokuar nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit. Siç bëhet e ditur nga ky institucion, i...

Gjykata lë në burg 14 nga të arrestuarit në protestë, lirohen...

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë për 19 të arrestuarit gjatë protestës së opozitës. Gjykata ka vendosure ‘Arrest në burg’ për 14...

Tahiri mbërrin në Gjykatën e Krimeve të Rënda.

Ish Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka mbërritur në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Ish ministri shoqërohet nga avokati i tij, Maksim Haxhia. Dështimi i seancës...

Arrestohen 14 persona për protestën e opozitës

Policia ka arrestuar 14 persona, të cilët dyshohet se gjatë protestës së djeshme të opozitës goditën me sende të forta efektivët e policisë. Ndërsa...

Artikujt e fundit