Wednesday, August 21, 2019

Të shtëna me armë zjarri në Vlorë, dyshohet për një të...

Sërish të shtëna me armë zjarri në Vlorë. Mësohet se pasditen e sotme, persona të paidentifikuar kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të një...

Antimafia: Shqiptarët trafik droge në Itali më pas pastrojnë paratë në...

Prokurori i Antimafias itaiane Federico Cafiero De Raho, deklaron se kriminaliteti shqiptar është specializuar në trafikun e drogës, të ardhurat e të cilëve riciklohen...

Shkarkohet përfundimisht gjyqtari i Kushtetueses, Gani Dizdari

Gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Gani Dizdari është shkarkuar përfundimisht nga detyra. Kolegji i Posaçëm i Apelimit la në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të...

LAJM I FUNDIT/Përfshihet nga zjarri mensa e një kopështi fëmijësh në...

Përfshihet nga zjarri mensa e një kopështi fëmijësh në Lezhë. Burimet raportojnë se zjarri ka rënë rreth orës 8:10 të mëngjesit të sotëm.

Shoferi shqiptar i autobusit kapet me 98 kg hashash në Greqi

Gazeta greke “Protothema” shkruan se një shqiptar, që punonte si shofer autobusi u arrestua nga autoritetet greke, pasi u kap me 98 kilogramë hashash....

Përndjekje e dhunë ndaj ish-të dashurës, arrestohet laçiani

Policia e Tiranës njofton se ka arrestuar një 36-vjeçar, i cili në mënyrë të vazhdueshme ka përndjekur ish-të dashurën dhe ka ushtruar dhunë fizike...

Shkodër, shpërndante lëndë narkotike në afërsi të shkollave dhe universiteteve, arrestohet...

Shkodër Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, në afërsi të shkollave dhe Universitetit. Finalizohet operacioni policor i koduar “Pedonalja”, ndjekur me...

Nuk mbyllën bastet sportive, 6 të proceduar në Tiranë

Policia e Tiranës bën me dije se ka proceduar penalisht në gjendje të lirë 6 persona, pasi vijonin aktivitetin e basteve sportive online. Sipas...

Ekstradohet nga Greqia 40-vjeçari, në 2015 tentoi të vriste një person...

Një shqiptar u ekstradua nga Greqia në vendin tonë, pasi akuzohet për tentativë vrasje, për një ngjarje të ndodhur në 2015 në Lezhë. "Nga Specialistët...

Tragjedi në liqenin e Shkodrës, mbytet familja me 3 anëtarë dhe...

Një familje me tre anëtarë nga Zeta e Malit të Zi dhe një djalë nga Podgorica u mbytën sot në liqenin e Shkodrës, kur...

Artikujt e fundit