Tuesday, November 12, 2019

U kap me 863 mijë euro, biznesmeni Sota kërkon lirinë në...

 Biznesmeni Irest Sota depoziton ankim pranë Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda. Pak ditë më pare ndaj tij u dha arrest me burg....

GRABITJA ME ARMË NË DUKAGJIN, PASAGJERËT RRËFEJNË TMERRIN: NA THANËN KUSH...

  7 persona janë grabitur dje në furgon në Kir të Dukagjinit. Tre persona ma maska dhe të armatosur kanë ulur nga makina pasagjerët dhe shoferin...

Analisti Andi Bushati: Habilajt i përdornin komisariatet si bordello

Analisti Andi Bushati ka folur për inkriminimin e policisë së shtetit dhe arratisjen e ish-zyrtarëve të lartë të policisë. Në emisionin “Të Paekspozuarit” në...

Akuza: Jaeld Çela dyshohet se fshihet në shtetin e Panamasë

  Ish-drejtori i policisë së Vlorës Jaeld Çela, ish-shefi i postës Kufitare Dhërmi, Sokol Bode dhe ish-shefi i Krimeve të Rënda dhe Krimit të Organizuar...

Kapet në Holandë i shumëkërkuari nga Puka, anëtar i “Bandës së...

Policia holandeze ka vënë në pranga një shqiptar të shpallur në kërkim nga Interpol Tirana dhe të akuzuar për disa vepra penale, po ashtu...

Tetë ish-drejtorë në hetim, lejuan kultivimin e drogës

  Veç tre ish-drejtuesve vendorë të policisë së Vlorës edhe 8 zyrtarë të tjerë, ish-drejtorë policie dhe shefa komisariatesh, të cilët kanë qenë në detyrë...

Urdhër-arrestet për dosjen “Habilaj”, MB: S’gjetëm zyrtarët, por prova me vlerë

  Ministria e Brendshme deklaron se ka nisur procedurat administrative për nxjerrjen e urdhrave të përjashtimit për ish shefat e policisë të shpallur në kërkim...

Dekonspirimi te dosja ‘Habilaj’ kreu i SHÇBA thirret në prokurori

Prokuroria për Krimet e Rënda ka thërritur sot për të dëshmuar drejtorin e Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Policinë e Shtetit,...

Urdhër-arrestet për ish-zyrtarët, nis hetimi për dekonspirim të operacionit

Ndonëse dje Prokuroria e Krimeve të Rënda lëshoi urdhër-arrestet për 3-ish zyrtarë të policisë, ende nuk ka asnjë ekzekutim për arrestimin e tyre. Duke marrë...

‘Pse i la shoferi i Tahirit patentat aty?’ Orest Sota: Dola...

Zbardhen bisedat që disponohen edhe nga Prokuroria mes Orest Sotës, biznesmenit të arrestuarit dhe shoferit të tij, ku ai jep shpjegimet për mënyrën se...

Artikujt e fundit