Wednesday, August 21, 2019

Dalin FOTOT/ Makina i kaloi sipër trupit shqiptarit, detajet e aksidentit...

  Një 35-vjeçar shqiptar i identifikuar si Shpëtim Halili, i cili po udhëtonte rreth orës 00:24 me motorin tijë përgjatë rrugës SR71 pranë Sitornit, ka...

Operacioni anti-doping, Policia e Shtetit: U goditën 17 banda

Policia e Shtetit ka reaguar lidhur me megaoperacionin e zhvilluar nga Europol dhe policitë e shumë vendeve të tjera kundër substancave me përmbajtje dopingu. Policia...

SHBA, lihet në burg 21-vjeçari shqiptar i akuzuar për terrorizëm

Një gjykatë në Missoula ka lënë në burg shqiptarin Fabjan Alametin, i cili akuzohet se gënjeu agjentët federale rreth planeve të tij për t'ju...

Tronditëse/ Lidhet dhe përdhunohet në ambjentet e shkollës 8-vjecarja

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës, ku 5 djem raportohet se kanë përdhunuar një vajzë të mitur, vetëm 8 vjeç. Sipas raportimeve ngjarja...

Akuzat për pastrim parash, reagojnë vëllezërit Sandesara: Sulme të motivuara politikisht

Grupi 'Sandesara', i themeluar nga dy vëllezërit indianë, të cilët kanë marrë shtetësi shqiptare ka reaguar për akuzat për pastrim parash dhe mashtrim bankar. Në...

Greqi, 4 shqiptarë dhe 1 greke kapen me 21 kg heroinë

Katër shqiptarë dhe një greke janë arrestuar gjatë një operacioni të policisë greke, pasi u kapën me 21 kg heroinë. Operacion i policise greke u...

Trafik droge nga Shqipëria në Novara, 19 të arrestuar

Policia italiane ka çmontuar tjetër organizatë kriminale që merrej me trafik droge nga Shqipëria në Itali. Pas hetimeve thuajse 2-vjeçare, policia e shtetit fqinj ka...

40-vjeçari shqiptar gjendet i vdekur në kanal

Një 40-vjeçar shqiptar është gjetur i pajetë në një kanal në Vinderhoute, Lievegem të Belgjikës. Lajmin e raportuan këtë të hënë mediat lokale, duke...

Grabitja në Rinas, sot masa e sigurisë për 3 të arrestuarit...

Gjykata për Krime të Rënda do të japë sot masën e sigurisë për 3 të arrestuarit e tjerë të grabitjes në Rinas në 9...

Zbardhet dëshmia e vrasësit të H.Beqirit, “Shokun nuk e çoj me...

“Një shok që i them shok, nuk e çoj me vra. Kërkoj drejtësi”. Këto janë fjalët e Elvis Hoxhës në fund të seancës gjyqësore...

Artikujt e fundit