Sunday, January 19, 2020

Emiljano Shullazi thotë se disponon përgjime për prokuroren e çështjes

  Emiljano Shullazi deklaron se disponon përgjime ku prokurorja mëson dëshmitarët se çfarë të thonë në gjyq. "Kemi incizime për ju kur mësoni dëshmitarët sesi të...

Shkatërrohet banda e grabitësve shqiptarë, vidhnin flori dhe para cash

  Një tjetër bandë kriminale shqiptare me aktivitet në grabitje banesash është shkatërruar nga policia italiane. Brenda një muaji, kjo bandë kishte kryer mbi 25 grabitje...

Kapen bosët shqiptarë të trafikut të heroinës në Itali, si e...

Policia italiane kanë vënë në pranga dy të rinj shqiptarë nën akuzën e trafikut të drogës. Shqiptarët që vepronin në qytezën e Pollino-s janë Fabian Gjergji,...

Gazetari Artan Hoxha: Këto janë sendet e sekuestruara në banesën e...

Gazetari Artan Hoxha ka deklaruar se policia ka sekuestruar në shtëpinë e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, një byzylyk të djalit të vogël, dhe...

Atentati ndaj Aleksandër Ndokës, familjarët: Nuk kishte asnjë kërcënim. Pista ku...

Hetimet mbi vrasjen e Aleksandër Ndokës në Lezhë janë thuajse në pikën zero. As dëshmitë e familjarëve të tij nuk kanë ndihmuar grupin e...

Dosja “Habilaj”, ministri Orlando tregon si po ecin hetimet në Itali

Ministri i Drejtësisë së Italisë, Andrea Orlando në një konferencë të përbashkët me homologen shqiptare Etilda Gjonaj ka komentuar dhe një nga dosjet më...

Gjyakata i ndalon Saimir Tahirit daljen jashtë Shqipërisë

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën e sigurisë “ndalim i daljes jashtë shtetit” për Saimir Tahirin. Prokuroria ka kërkuar bllokimin e pasaportës së...

FOTO/ Kapet me drogë në Itali, shqiptari hidhet nga dritarja dhe...

Në kuadër të një operacioni anti-drogë, policia italiane në Vicenza ka arrestuar një shqiptar dhe 2 tunizianë. Policia kreu kontroll në një banesë të marrë...

Vrasja e Aleksandër Ndokës, hetuesit presin rezultat nga dy telefonat e...

Ndërsa pritet marrja në pyetje e familjarëve dhe kur kanë kaluar 48 orë nga vrasja e Aleksandër Ndokës, vëllait 48 vjeçar të ish deputetit...

Bilanci tragjik i dhunës, 8 gratë e vrara gjatë vitit 2017

Tetë gra, bashkëshorte, nëna, kanë humbur jetën këtë vit si pasojë e dhunës së ushtruar nga bashkëshortët e tyre, me të cilët ato kishin...

Artikujt e fundit