Monday, August 26, 2019

Asgjesohen 7541 rrenje kanabis sativa

Pas Pultit, një tjetër kryeplak këtë radhë në fshatin Selce të Malësisë së Madhe po ndiqet penalisht në gjendje të lirë pasi nuk denoncoi...

“Arrest me burg” per Luvigj Bludaj

Gjykata e shkallës së parë në Shkoder ka lënë në burg Luvigj Bludaj, njeri nga vellezërit e akuzuar për vrasjen e kushëririt të tyre...

Perplasen dy furgone ne Hot te ri

Mund të kishte rezultuar me pasoja fatale, por fatmirësisht u mbyll vetëm me lendime të lehta përplasja e dy mjeteve tip furgon në aksin...

Vetedorezohet autori i vrasjes ne Dukagjin

Vetëdorëzohet tek forcat e policisë dhe ato të ndërhyrjes së shpejtë, 31 vjeçari Luvigj Bludaj njeri prej autorëve të dyshuar të vrasjes së të...

Asgjesohen 50 parcela me 11 mije rrenje

Operacioni policor në njësitë administrative Pult, Temal e Shllak ka hyrë në ditën e peste dhe bashkë me Iballen dhe Gjegjanin në Pukë i...

Dukagjin, vritet 31 vjeçari Gjok Arra

Konflikti për pronësinë vijon të marrë jetë njerëzish në vendin tonë. Ngjarja e radhës u shënua në njësinë administrative të Planit, në Dukagjin të...

Asgjesohen 11 308 bimë narkotike cannabis – sattiva

Vijon operacioni masiv anti - cannabis Goditet një tjetër rast i kultivimit të bimëve narkotike Asgjesohen 11 308 bimë narkotike cannabis - sattiva në 62 parcela...

Pult & Shllak, asgjesohen 9899 rrenje kanabis

Një tjetër operacion policor u finalizua nga blutë e Shkodres i koduar “Reëind”. Ashtu siç ishte bërë publike më herët, kontrollet e policisë u...

Asgjesohen 4654 bime kanabis

Vijon aksioni anti-cannabis nga shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër dhe konkretisht nga Komisariatet Vau Dejës dhe Pukë ku në operacionet policore të...

Asgjesohen 1377 bime kanabis

Vau – Dejësi dhe Puka kanë qënë dy njësitë e radhës vendore ku policia e Shkodres vijoi aksionet anti-kanabis. 10 parcela me 1377 bimë...

Artikujt e fundit