Tuesday, September 17, 2019

Aksident tragjik në Vilun

Katër të rinj humbin jetën në zonen e Vilunit në Velipojë. Katër të rinjët kanë qenë duke udhëtuar me automjetin e tyre tip BMW...

Zjarr ne burgun e Shenkollit

Shpërthimi i një bombule gazi ka shkaktuar zjarr në ambientet e burgut të Shënkollit në Lezhë. Sipas informacioneve të para dyshohet se nga shpërthimi i...

Arrestohen 2 shtetas ne Puke per kultivim te lendeve narkotike

Nga Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pukë është realizuar me sukses Operacioni Policor i koduar "Gjegjan" dhe konkretisht : Më datë 30.07.2016 është bërë arrestimi...

“Pult2016” asgjesohen 9285 bime Cannabis Sattiva

Nga Shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër në bashkëpunim me Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë Shkodër është zhvilluar operacioni policor i koduar "PULT...

Nje tjeter ne pranga i operacionit “LUX”

3 muaj pas operacionit “Lux” i cili vuri në pranga 11 persona dhe solli sekuestrimin e 19 automjeteve luksoze, specialistët e seksionit kundër trafiqeve...

Ne pranga edhe bashkepunetori i dyte

Policia e Shkodres në finalim të operacionit “Stop” ka arritur të vërë në pranga edhe bashkëpunëtorin e dytë të tentativës për të kaluar 19...

Sekuestrohen 3.3 m/stere lende drusore

Një 42 vjeçar nga Vau Dejësi është shpallur në kërkim nga policia e Shkodres. Shtetasi më inicialet Sh.Ç nuk ju përgjigj thirrjes së patrullës...

Operacioni “Stop”, ndalohen 19 Afgane

19 Afganë u gjeten të fshehur në Mal në tentativë për të kaluar kufirin drejt Malit të Zi, por u pikasen nga policia e...

Aksident ne Koman

RRETH ORËS 09 :15 NË AKSIN RRUGOR SHKODËR - KOMAN NË VENDIN E QUAJTUR QAFA E KOMANIT KA DALË NGA RRUGA MJETI TIP LANDROVER...

35 vite burg per Aleksander Dushaj

35 vite burg ka dhënë gjykata e shkallës së parë në Shkoder për 31 vjeçarin Aleksander Dushaj, i akuzuar për vrasjen e dy vellezerve...

Artikujt e fundit