Monday, April 6, 2020

Nderron jete Besnik Zenuni, pronari i lokalit

Thellohet tragjedia qe tronditi plazhin e Velipojes 3 dite me pare. Ka ndërruar jetë njëri prej të plagosurve, pronari i restorant Kavaliero, që ndodhej...

Zjarr ne nje lokal ne qender te qytetit

  Nje zjarr sapo ka rene ne mjediset e nje lokali ne qender te qytetit te Shkodres, prane zones se njohur si "Ura Dervishbeg". Zjarri ka...

Prokuroria nis proçedimin penal

  Ne pritje edhe te raportit te sherbimit zjarrfikes per zjarrin   Prokuroria e Shkodrës ka regjistruar një procedim penal pas zjarrit që përfshiu restorantin “Cavaliero”...

Policia jep versionin zyrtar per goditjen e mjekut

Shkodër Me datë 29.07.2017, ora 12.20 është paraqitur për të bërë kallzim shtetasi B. G. 31 vjeç, banues në lagjen "Vasil Shanto" me detyrë doktor,...

Goditet kirurgu i spitalit rajonal te Shkodres

Nje kirurg i spitalit rajonal te Shkodres eshte goditur ne oborrin e spitalit. Sipas burimeve te para raportohet se doktori eshte shtetasi B.G i...

Shperthimi ne Velipoje, prokuroria pergatit hetimet

Prokuroria pritet te nise proçedim penal per shperthimin ne Velipoje. Sipas organit te akuzes hetimet do te shtrihen nese ISHTI ka kryer kontrollin teknik...

Mbytet nje femije 9 vjecar ne lumin Gjader

Vau Dejës- Shkodër Me datë 28.07.2017, ora 10:50,kemi marre njoftim se ne lumin e Gjadrit është mbytur një femijë. Menjëherë Sherbimet e Komisariatit Vau Dejës kanë...

Ngjarja – Shpërthimi në Velipojë, pronari i lokalit dhe i biri...

Në QSUT në repartin e djegie plastikës kanë mbërritur me helikopter dy prej të plagosurve nga shpërthimi i bombolës në lokalin që ndodhi në...

Deklarata zyrtare e policise: 3 persona ne gjendje te rende drejt...

Shkodër-Velipoje Në plazhin Velipojë te Kompleksi Fishta rreth orës 10:00 kemi marr njoftim se ka rënë zjarr në një lokal. Nga informacionet paraprake informohemi se janë...

Artikujt e fundit