Friday, July 10, 2020

Shkoder,gjendet nje trup i pajete.

Shkoder,informacion paraprak... Me date 02.09.2017 rreth ores 18:30 ka ardhur nje telefonate ne salles operative se ne lumin Buna ne vendi e quajtur Zues eshte...

Megaperacioni – Kapen 2.3 ton marijuanë në Itali, arrestohen 1 shqiptar...

Një megaoperacion antidrogë në Itali ka çuar në sekuestrimin e 2.3 tonë marijuanë. Operacioni u zhvillua nga Guarda de Financa e komandës së San Benedetto...

Emergjencat Civile: Brenda 24 orëve 8 vatra zjarri. Zonat problematike

TIRANE- Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 8 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Kështu, në operacione për...

Emergjencat civile detaje per zjarrin ne Bushat dhe demet e medha

KOMUNIKATE PËR SHTYP DREJTORIA E EMERGJENCAVE CIVILE BASHKIA VAU DEJËS Rreth orës 12:00 të së premtes ne territorin e fshatit Bushat, në njësinë Administrative të Bushatit, në...

Bie zjarr në Bushat, shpërthejnë municionet në një repart ushtarak

SHKODËR – Një zjarr i madh raportohet se ka rënë në fshatin Bushat në qytetin e Shkodrës. Mesohet se  nga flakët jane perhapur me shpejtesi...

Krimi – Vrasja e gjyqtares e paralajmëruar, tentativa për vrasje para...

Vrasja e Fildese Hafizit, me profesion gjyqtare e Gjykatës së Shkallës së Parë në Shkodër, ishte e paralajmëruar. Gruaja ka denoncuar disa herë dhunën e ish-bashkëshortit...

Operacion masiv i policisë kundër drogës, nis nga Velipoja, 40 të...

TIRANE-Policia e Shtetit ka ndërmarrë një operacion masiv nga toka dhe ajri në në zonat bregdetare që prej datës 28 gusht dhe pritet...

Lajmi i fundit: Gjenden granata tek varrezat muslimane

Dy granata jane gjetur ne varrezat muslimane ne hyrje te qytetit te Shkodres. Gjate punimeve per pastrimin e tyre, punetoret i kane vene re...

Vdekja e shqiptarit ngre në këmbë londinezët, protestojnë të shtrirë në...

Vdekja e shqiptarit 30-vjeçar Ardian Zagani rrugëve të Londrës teksa po shkonte me biçikletë në ditën e parë të punës së tij në një...

Muriqan, tentoi te çonte 19 kg droge ne Itali, arrestohet 29...

  Policia Kufitare  ka goditur një tjetër rast të "Trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike” duke Sekuestruar rreth 19 KG  droge  si dhe Arrestohet në flagrancë...

Artikujt e fundit