Friday, July 10, 2020

Shperdoroi detyren, arrestohet specialisti i pyjores ne bashkine Shkoder

Shkodër Vijon operacioni “Roja I Gjelber” Arrestohet specialisti i pyjores për "Shpërdorim detyre" Proçedohet në gjendje të lirë një shtetas për "Prerje e paligjshme e pyjeve" "Fshehje...

Situata nga zjarret, Emergjencat Civile: Gjatë 24 orëve të fundit 6...

TIRANE– Emergjencat Civile kanë dhënë informacion për situatën nga zjarret Sipas Emergjencave Civile gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë...

Puke, keputet kabulli i tensionit te larte, humb jeten 55 vjecari

Pukë Informacion Paraprak Me datë 21.08.2017 rreth orës 12:45 ka ardhur një telefonatë se në vendin e quajtur ish rezervat e shtetit në Njesinë Administrative Rrapë,...

Ndërron jetë ish-kryeministri i Kosovës Bajram Rexhepi, prej muajsh ndodhej në...

Ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë. Mediat kosovare kanë konfirmuar se Rexhepi ka vdekur sot herët në mëngjes. Rexhepi prej muajsh ndodhej në...

Puke, dy shtetas grabisin turistet austriak, u marrin parate dhe telefonin

  Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne fshatin Fjerze  te Pukes ku dy turist kane rene pre e nje grabitje. Ne njoftimin e saj...

Policia sekuestron 38 m3 lende drusore

Vijon operacioni Roja e Gjelbër Sekuestrohen 38 m3 lëndë drusore, për prerje të paligjme të pyjeve Procedohen penalisht dhe ndiqen në gjëndje të lirë 3 shtetas Më...

Sulmet terroriste në Europë, Policia Shqiptare kalon në gatishmëri.

  Policia e Shtetit, antiterrori dhe shërbimet inteligjente shqiptare kanë kaluar në gatishmëri pas sulmeve terroriste që kanë ndodhur dje dhe sot në disa vende...

Qëllohet për vdekje me thikë një person në Gjermani, policia: jo...

Një person është qëlluar për vdekje me thikë në një dyqan në Dyseldorf të Gjermanisë, ndërkohë që policia po kërkon autorin e ngjarjes. Nga...

Thërret “Allahu Ekbar” dhe plagos me thikë kalimtarët, pas Barcelonës paniku...

  Pas Spanjës ditën e djeshme ku një furgon përplasi për vdekje 13 persona dhe plagosi 100 të tjerë në Barcelonë, paniku është zhvendosur tashmë...

Ne aksin rrugor Fushe Kruje-Milot ka ndodhur pak me pare nje...

  Tre automjete pershihen ne aksident ne Fushe Kruje-Milot.  Policia ne vendin e ngjarjes, 5 persona te plagosur.Nje nga automjetet eshte me targa Greke ndersa...

Artikujt e fundit