Thursday, June 4, 2020

Kontrollet per droge ne Lezhe

Menjehere pas denoncimit të ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha se ne magazinat e tregtise në Lezhë ndodheshin 400 ton droge,...

Plagoset 70 vjeçari ne Mali Hebaj.

Nje plagosje me thike ka ndodhur paraditen e se premtes ne fshatin “mali hebaj” te shkodres. Sipas policise i plagosur ka mbetur shtetasi l....

“Detyrim paraqitje per shtepine e femijes”

Gjykata e shkallës së parë në Shkoder ka ndryshuar masën e sigurisë për ish drejtoreshën e shtëpisë së fëmijes 6 – 14 vjeç Albana...

Aksident ne Milot-Fushe Kruje

Në mbremjen e së hënës rreth ores 21:47, në autostraden Milot_fushëKrujë ka ndodhur një aksidentë me pasoj vdekjen. Mjeti me targa AA737NJ ka përplasur këmbesorin...

Arrest shtepie per avokatin Gjon Lepuri.

Sherbimet e policise se Shkodres njoftuan ndalimin e Avokatit  Gjjon Lepuri. Policia tha se kishte ekzkutuar vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për...

“Droga”, 2 ne pranga dhe 4 te proçeduar

Pas Lezhës, “droga” sjell të tjera proçedime disiplinore në radhët e policisë së shtetit, këtë radhë në Shkoder. 5 punonjës policise janë në hetim...

Aksident ne Vrake, 1 i plagosur

Skafanda i ka shpëtuar jetën një drejtuesi motorçiklete i cili u përfshi në një aksident rrugor mesditën e së enjtes në segmentin rrugor Shkoder...

15 vjeçari me pistolete ne shkolle

I është drejtuar si çdo mëngjes shkollës, por këtë të mërkurë 15 vjeçari me inicialet R. N banues në Shkoder mbante me vete një...

Goditet ne detyre pediatri Duka

Familjarët e një fëmije të sëmurë kanë dhunuar mbrëmjen e së enjtes mjekun pediatër të spitalit rajonal të Shkodres, Skender Duka. Ata i janë...

Vdes femija i moshes 8 vjeç

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne oret e drekes ne lagjen beselidhja te qytetit te Lezhes.Femija i moshe 8 vjec me inicialet K.P...

Artikujt e fundit