Sunday, March 29, 2020

Vritet 28 vjecarja ne qender te Lezhes

Pronarja e një parukerie në Lezhë është qëlluar për vdekje me armë zjarri brenda sallonit te saje qe ndodhej në bulevardin “Gjergj Fishta”. 28-vjeçarja Etleva...

Sekuestrohen 85.5 kg droge

Policia e kufirit dhe migracionit ka arritur të finalizojë një tjetër operacion antidrogë në qarkun e Shkodres, ku u sekuestruan 85.5 kg lëndë narkotike...

2 aksidente brenda nje dite

DY AKSIDENTE, FATMIRESISHT PA VIKTIMA, KA NDODHUR NE ZONEN E SHKODRES. AKSIDENTI I PARE NDODHI NE SUPERSTRADEN SHKODER – BUSHAT, SEGMENTI ASHTE. AUTOVETURA TIP...

Policia detaje per aksionin ne Rreshen

Policia e Shtetit jep detaje për operacionin “Befasia” të zhvilluar një ditë më parë në Rrëshen, por ende nuk ka shifra zyrtare për...

3 pjestare te familjes ne pranga

Tre anëtarë të një familje në Malësi të Madhe kanë rënë në prangat e policisë për plagosjen e një shtetasi tjetër. Të arrestuarit janë...

Sekuestrohen 50 kg lende narkotike

Shkodër Vijojnë operacionet anti cannabis Sekuestrohen rreth 50 kg lëndë e dyshuar narkotike cannabis sattiva, 250 bimë në proçes tharje dhe 2 armë zjarri automatike Shpallen në...

Zbardhet plagosja e 74 vjeçarit

Policia e Shkodres ka arritur të identifikojë autorët e plagosjes së ndodhur mbremjën e së enjtes në Dajlan, pranë zonës së peshkimit. 3 persona...

Nis aksioni masiv antikanabis ne Dukagjin

Pas mbylljes së fushatës korrëse, një tjetër operacion masiv antikanabis ka nisur policia e shtetit prej orëve të para të mëngjesit të së premtes....

Finalizohet “Exit”, 2 ne pranga

Me finalizimin e operacionit “Exit” policia e Shkodres ka arritur të zbardhë ngjarjen e 26 shtatorit në Velipojë ku u qëllua me armë zjarri...

Dy aksidente me 4 te plagosur

Dy aksidente me 4 të plagosur, njëri prej të cilëve në gjendje të rëndë u shënuan brenda harkut kohor të 30 minutave në aksin...

Artikujt e fundit