Thursday, June 4, 2020

Lende plasese ne mjetin e efektivit

Sokol Gobeti (Gjoka) ka qene ne krye te detyres ne doganen e Hanit te Hotit ku punon si efektiv i policise se kufirit dhe...

Shkoder, grabitet dyqani i celulareve

Një dyqan i telefonisë celulare në qytetin e Shkodres është grabitur mbremjen e së dieles. Ngjarja u regjistrua në rrugën “Qemal Dracini” përballë pallatit...

Kapet me pistolete pa leje 39 vjecari

Një 39 vjeçar nga Mali i Jushit përfundoi në prangat e policisë së Shkodres pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e tij ju...

Hot i ri, aksident me 1 te plagosur

Nje aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e së mërkurës në fshatin Hot të ri, të njësisë administrative rrethina. Përplasja e dy mjeteve la...

Aksidenti, 1 i vdekur dhe 4 te plagosur

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e katër të tjerëve është regjistruar mëngjesin e se enjtes në aksin...

H. Hotit, kapen 37 kg droge. Ne pranga 23 vjeçari nga...

Goditet një tjetër rast i trafikut të lëndëve narkotike. Sekuestrohen rreth 37 kg lëndë e dyshuar narkotike Cannabis sativa. Arrestohet në flagrancë shtetasi: *Lorenc Rushaj, 23 vjeç,...

Kanabisi, Tahiri i kerkon Italise monitorim nga ajri qe ne fazat...

Në vijim të angazhimit që qeveria shqiptare mori disa ditë më parë për t`i dhënë fund njëherë e mire brenda 2017 fenomenit të kanabisit,...

Vrane gjyshen, 43 vite burg per te rinjte

43 vitë burg ka dhënë në total gjykata e Shkodres për dy të rinjtë e akuzuar për vjedhje me dhunë me pasojë vdekjen e...

Gjobat ndaj bizneseve, ne pranga edhe 2 shtetas.

  Shkon ne 9 numri i te arrestuarve, te henen gjyqi tek krimet e renda. Në vijim të operacionit “Ilegall Bill”, pas 7 arrestimeve të një...

Arrestohet grupi kriminal i gjobevenies

Me kërkesë të Prokurorisë për Krime të Rënda, gjykata ka caktuar masën e sigurimit për disa persona nga Shkodra, të cilët kishin krijuar një...

Artikujt e fundit