Friday, February 23, 2018

Shkoder, Sekuestrohen 22.5 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa, arrestohet 32 vjeçari…

Nuk i bindet urdherit të policisë, tenton të largohet pasi transportonte lëndë narkotike, por arrestohet në flagrancë. Sekuestrohen 22.5 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa Më datë...

Balilajt “ruajnë” institucionet kryesore të vendit, si u dhanë 9.2 mln...

Kompania e familjes së Klement Balilit, i njohur si “Eskobari i Ballkanit” dhe një ndër personat më të kërkuar nga Policia shqiptare, ka marrë...

Tropojë, vijojnë kërkimet për punëtorin që dyshohet të jetë mbytur në...

Ende nuk është gjetur trupi i pajetë i punëtorit që është mbytur në ujërat e lumit Valbonë në Tropojë. Shtetasi Gentian Zalli, banor i fshatin...

Kreu vrasje në ’95-n, shqiptarin në Greqi e arrestojnë kur nuk...

Një shqiptar i kërkuar për vrasje është arrestuar nga policia greke në vendin fqinj. Edhe pse kishte kaluar shumë kohë që nga koha kur kreu...

Shkoi për të mbushur ujë në lumë, zhduket pa lënë gjurmë...

Një 35-vjeçar në Tropojë rezulton i zhdukur prej mesditës së sotme dhe dyshimet e para të policisë janë se mund ta ketë marrë rrjedha...

TRAFIKONTE VAJZA TË MITURA, KAPET I SHPALLURI NË KËRKIM NDËRKOMBËTAR NË...

Policia e Vlorës ka arrestuar një 41-vjecar pasi ishte në kërkim nga Interpol Roma. Në pranga ka përfunduar Aleksander Hodaj (Hoxhaj), 41 vjeç, banues...

U kap me 863 mijë euro, zbulohet dokumenti i origjinës së...

Emisioni “Java” në RTSH ka siguruar një dokument bankar ku vërtetohet origjina e 863 mijë eurove të gjetura në makinën e biznesmenit Orest Sota,...

Vritet në Siri ish-boksieri shqiptar,dyshohet se luftonte perkrah ISIS

Një shqiptar nga Maqedonia është vrarë në Siri, ndërsa dyshohet se luftonte përkrah ISIS. Mësohet se viktima është Adem Kamberi nga Shkupi, i cili ka...

Amortizimi i hekurudhës, treni i ngarkuar me skrap në Mal të...

Një tren mallrash ka dalë nga shinat në hekurudhën Shkodër-Vorë. Treni i mallrave me 20 vagonë po vinte nga Mali i zi i ngarkuar...

Kush është gjyqtarja që ngujoi Saimir Tahirin brenda Shqipërisë

Gjykatësja që mori vendimin final për të ngujuar brenda Shqipërisë, ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri është Liljana Baku. Pasi dëgjoi për 60 minuta pretendimet e...

Artikujt e fundit